banner1013
x

BERRMAK’TAN 30 MİLYON TL YATIRIM HAMLESİ

Türkiye’de konveyör ve sorter teknolojisine yön verme amacıyla çalışmalarına devam eden Berrmak, 30 milyon TL yatırım gerçekleştirdi.

BERRMAK’TAN 30 MİLYON TL YATIRIM HAMLESİ
EndüstrideAra4

Son 3 yıldır her yıl yüzde 200’ün üzerinde büyüme gerçekleştiren, 2020 yılında üretim tesisini ve Genel Müdürlük bünyesini yenileyen Berrmak, yeni yatırım kararları alarak Anadolu Yakası Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde 7500 m2lik kapalı alana Ar-Ge ve Entegrasyon Merkezi kurarak 30 milyon TL değerinde yatırım gerçekleştirdi. Yapılan bu yatırımlar ile ihtiyaç doğrultusunda mevcut 220 kişilik insan kaynağını 350 kişiye çıkartmayı ve eş zamanlı anahtar teslim proje kapasitesini %100 arttırmayı hedefliyor. İstanbul’un iki yakasında da yer alarak müşterilerine daha yakın olmayı planlıyor. 

ALTYAPI YAZILIMLARIYLA SEKTÖRE ÖNCÜLÜK YAPACAK

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Berrmak Genel Müdürü Bülent Öztürk; “Türkiye’de konveyör ve sorter teknolojisine yön verme misyonu ile ilerleyen şirketin aynı zamanda Ar-Ge merkezli altyapısı ile hizmetlerini dünya standartlarına uyarlama yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Ayrıca en önemli sektörel hedefinin pandemi sürecinde artan e-ticaret taleplerini karşılayan tesisleri, sorter teknolojileri ile buluşturmayı hedefliyoruz.” dedi. 

Çözüm odaklı yapılanma yatırımlarıyla sektöründe farklılaşan Berrmak, 2021 yılında yazılımsal altyapı ve müşteri odaklı çözümlerle dikkat çekmesi ve sektörün öncülüğünü yapması öngörülüyor.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Duran Bozkurt
Duran Bozkurt - 1 ay Önce

Berrmak için ülkemiz için hayırlı olsun. Bülent beyi ve ekibini tebrik ediyorum. Berrmak ile iş ortaklığı yapmaktan ve ailenin bir parçası olmaktan dolayı mutluyum ve gururluyum.

Radyo

Berrmak

Dergiler