ABB, FLEXBUFFER İLE E-TİCARETE İVME KAZANDIRIYOR

ABB FlexBuffer™, e-ticaret için hızlı, esnek, verimli bir şekilde sipariş işleme ile daha kısa teslimat süreleri ve tüketici tercihlerini destekliyor.

ABB, FLEXBUFFER İLE E-TİCARETE İVME KAZANDIRIYOR
Endüstrideara

ABB, FlexBuffer™ uygulama hücresinin lansmanı ile tüketicilerin artan seçim ve hızlı teslimat talebine yanıt veriyor. FlexBuffer, lojistik, yiyecek ve içecek, sağlık, ambalajlı tüketici ürünleri, restoranlar ve perakendeciler için sıralama, ara stoğa alma, depolama ve sipariş birleştirme gibi çeşitli görevlerin üstesinden gelebilmek ve çok işlevli çözümler için yüksek düzeyde uyarlanabilirlik sunan yeni bir esneklik seviyesi sunuyor.

"ÇEŞİTLİ ÜRÜNLERİN İŞLENMESİNDE MAKSİMUM VERİMLİLİK SAĞLAYACAK"

ABB Tüketici Segmentleri ve Servis Robotları Genel Müdürü ve Grup Kıdemli Başkan Yardımcısı Marc Segura, "Günümüzün tüketici ortamının sürekli değişen doğası ve e-ticaretin patlaması, siparişleri işlemek ve iletmek için kullanılan geleneksel sistemlere meydan okuyor. FlexBuffer, müşterilerimize bu zorlukları tüm tesislerine otomatik depolama ve alma ile mal sıralamayı getirerek karşılıyor. Artık, büyük mağazalardan küçük eczanelere kadar her büyüklükteki operasyon, çok çeşitli ürünlerin işlenmesinde maksimum verimlilik sağlayabilir. Uygulama hücresi ile müşterilerimiz esnekliğe sahip olacak malları istedikleri gibi, operasyonlarına ve müşterilerin ihtiyaçlarına göre herhangi bir sırayla depolama ve geri alma, ayrıca gerekirse operasyonlarını hızla büyütme yeteneği sağlayacak." ifadelerini kullandı.

UYGUN MALİYETLİ, ÇOK İŞLEVLİ BİR ÇÖZÜME OLANAK TANIYOR

Birden fazla sektördeki operatörler, işgücü sıkıntısı ve esnek, hızlı bir şekilde doğrudan tüketiciye (D2C) teslimat hizmetleri sağlama ihtiyacı da dahil olmak üzere, genişleyen bir ürün yelpazesinin daha hızlı teslimatına yönelik tüketici beklentilerini karşılamada birçok zorlukla karşı karşıya kalıyor. Malzeme elleçleme söz konusu zorlukları çözmenin anahtarı olsa da, günümüzde mevcut olan çoğu sistem büyük, kurulumu pahalı ve firmaların gereksinimi olan ara stoğa alma ve sipariş sıralama yeteneklerini sağlama esnekliğinden yoksun oluyor.

FlexBuffer bu zorluklara yanıt veriyor. Bir ABB robotu, bir tutucu paketi, bir yazılım paketi, depolama rafları ve malları besleyen ve dağıtan giriş ve çıkış konveyörlerinden oluşan FlexBuffer, geniş bir müşteri siparişleri çeşitliliğini hızlı bir şekilde işlemek için esnek ve uygun maliyetli çok işlevli bir çözüm sunuyor.

ROBOT, HANGİ GÖREVLERİ YÜRÜTÜYOR?

Gelen siparişler, WMS, ERP ve AMS sistemleriyle arayüz oluşturan yazılım tarafından yönetiliyor. Yazılım paketi, karışık öğelerin depolanmasını ve alınmasını yönetiyor, çarpışmaları önlüyor ve depolama kullanımını optimize ediyor. Yazılımdan gelen bilgiler, malları uygun şekilde raf konumları, sevk edilmeleri gereken sıraya göre depolamak için robot tarafından kullanılıyor. Nesnelerin alınması gerektiğinde, robot istenen malları doğru sırayla seçerek bunları sevkiyat için hazır olarak giden konveyöre yerleşimini sağlayabiliyor.

Tanımlanmış sıralar, şirketlerin teslimat sürelerine ulaşmasını ve özelleştirilmiş siparişleri doğru ürün ağırlıkları, ürün sıcaklıkları veya siparişle ilgili belirli özelliklerle doldurmasına imkan veriyor.

600 KUTUYA KADAR DEPOLAMA YAPABİLİYOR

Uygulama hücresi ayrıca, şirketlerin daha fazla işlemden önce malların geçici olarak bir Tampon Sipariş Konsolidasyonu (OCB) ile oluşturmasına destek veriyor. FlexBuffer'ın hem tekli hem de karışık ürün versiyonları bulunuyor. Tek parça versiyonu, eşyaları taşımak için kullanılan standart kutuları taşımak, karışık eşyalar için olan versiyonu ise koli, tepsi ve kasalar için tasarlandı. FlexBuffer toplam 50 kg'a kadar yük taşıyabiliyor. Bu çözümle 600 kutuya kadar depolama yapılabiliyor ve saatte 500 çevrime kadar sıralama işlemleri gerçekleştirebiliyor.

Sistemi ara stoğa alma, depolama ve sıralama işlemleri için optimize etmek için kullanılabilen FlexBuffer'ın yapılandırılabilir depolama yönetimi yazılımı ek esneklik sağlıyor. Tek veya birden fazla FlexBuffer hücresini kontrol edebilen yazılım, operasyonların değişen talepleri karşılamak için kolayca ölçeklendirilebilmesini sağlıyor. Bu ölçeklenebilirlik, özellikle perakende mağazaları, eczaneler, hastaneler ile daha uyarlanabilir ve esnek bir depolama ile alma çözümüne ihtiyaç duyan sipariş karşılama merkezleri gibi daha küçük tesisler için uygun oluyor.

Yazılım ayrıca, müşterilerin siparişlerinin ilerlemesini sürekli olarak takip edebilmeleri ile canlı sipariş takibi için artan gereksinimi karşılamaya yardımcı oluyor.

YENİ NESİL ESNEK OTOMASYON İÇİN EKSİKSİZ PORTFÖY SUNUYOR

Müşterilerin üretimini en üst seviyeye ulaşmasını sağlamak için ABB, FlexBuffer'ın ve modüler hücre portföyünün performansını, çalışma süresini ve kullanım ömrünü artırmak üzere tasarlanmış eksiksiz bir katma değerli hizmetler yelpazesi sunuyor.

Firma, lojistik operasyonlarının esnekliğini büyük ölçüde artırmak için artık tamamen otonom mobil robotlar (AMR'lar) da sunabiliyor. Firmanın AMR'lerin önde gelen küresel üreticilerinden ASTI Mobile Robotics Group'un (ASTI) yakın zamanda satın alınmasıyla birlikte, yeni nesil esnek otomasyon için eksiksiz bir portföy sunabilen tek şirket olarak dikkat çekiyor.

FlexBuffer'ın sağlayabileceği faydalar, dünya çapındaki uygulamalarda halihazırda kanıtlandı. Pilot kurulumlar, Çin'deki Şanghay 7.Bölge Hastanesi'nde bir ilaç depolama ve malzeme toplama uygulaması, Çinli Mobil İletişim Şirketi Huawei için yapılan otomatik bir kabin aracılığıyla cep telefonu siparişlerini temin etme ve İngiliz perakendeci John Lewis & Partners için bir sipariş toplama sistemi olarak öne çıkıyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2021, 19:32
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını