YALITIMSIZ BİNALAR TÜRKİYE’YE ZARAR VERİYOR YALITIMSIZ BİNALAR TÜRKİYE’YE ZARAR VERİYOR

Daikin, kadın istihdamı ve fırsat eşitliğini projeleriyle desteklemeye devam ediyor. Şirket, “Daikin Global Women Trainee” ile kadınlara kariyer yolculuklarında destek olmayı hedefliyor. 

KÜRESEL İŞ PLANININ BİR PARÇASI

Daikin Türkiye, sürdürülebilirlik projesi kapsamında ve kadın istihdamını desteklemek hedefiyle 2012 yılından beri “Daikin Global Trainee” programı ile yönetici adayları yetiştiriyor. Bir geleceğe yatırım projesi olarak değerlendirilen Global Trainee Programı, Daikin’in küresel iş planının en önemli parçalarından biri olarak kabul ediliyor. 
Farklı uluslardan yeteneklerin grup içinde dolaşımını artırmaya yönelik strateji izleyen Daikın bu yıl yalnızca kadınlara yönelik olarak gerçekleştirilecek "Daikin Global Women Trainee" programı ile 10 kadın yönetici adayını bünyesine katacak. 
Kadınlara kariyer yolculuklarının başında global ortamda bir deneyim kazanma fırsatı sunan Daikin Türkiye, “Daikin Global Women Trainee” programı ile geleceğin kadın yöneticilerini yetiştirecek.  Marka "Doğru Havada Doğru İş Fırsatı" diyerek bu projeyle kadınların iş hayatında desteklenmesini amaçlıyor.  Bu doğrultuda Daikin Türkiye, 2014 yılında başlattığı Sakura Kadın Girişimci programı ile de üniversite mezunu gençlerin girişimcilik potansiyellerini ortaya çıkarmayı ve geleceğin iş kadınları olarak iklimlendirme sektörüne ve ülke ekonomisine kazandırmayı amaçlıyor.

2017 yılında başlatılan Sakura Kadın Teknisyen projesi ile de iklimlendirme sektöründe "erkek işi" olarak görülen teknik alana kalifiye kadın iş gücü kazandırıyor. Bu yıl 4’üncü kez düzenlenen “Daikin Global Trainee” programında da önceki yıllardan farklı olarak 10 kız öğrencinin Daikin bünyesinde eğitilmesi hedefleniyor. Program boyunca yapılandırılmış eğitim programına dahil olan kişilere aynı zamanda Daikin’in global iklimini deneyimleme imkanı da sunuluyor.

DAIKIN LOKASYONLARINDA ÇALIŞMA FIRSATI 

Kabul edilen adaylar Daikin’in 98 yıllık köklü geçmişini Daikin global ağında deneyimleme imkanına sahip olacaklar. Adaylar aldıkları eğitim ve kariyer planları doğrultusunda Avrupa’nın çeşitli ülkelerindeki Daikin lokasyonlarında çalışma fırsatı da elde edebilecek.