Murata Machinery Ltd.'nin birer parçası olan Cimcorp North America ve Murata Machinery USA (Muratec), Kuzey Amerika'daki uzmanlıklarını ve yeteneklerini birleştirerek yakın bir ittifak kurduklarını açıkladılar.

STRATEJİK İTTİFAK PAZAR VARLIKLARINI GÜÇLENDİRDİ

Şirketler, lojistik otomasyon ve entegrasyonun öncüleri olarak Muratec ve Cimcorp Kuzey Amerika arasındaki bu stratejik ittifakın pazar varlıklarını ve operasyonel etkinliklerini güçlendirdiğini açıkladı. Şirketler, teknik operasyonlarını ve kaynaklarını Charlotte, NC, Atlanta ve Grimsby, Kanada'daki lokasyonlarda entegre ederek, ortaklığın rekabet avantajlarını artıracağını ve paydaşlara ve müşterilere değer sunacağını da sözlerine ekledi.

KIZILDENİZ’DEKİ KRİZ TÜRK İHRACATÇISINA AVANTAJ SAĞLAYABİLİR KIZILDENİZ’DEKİ KRİZ TÜRK İHRACATÇISINA AVANTAJ SAĞLAYABİLİR

Murata Machinery, Ltd.'nin yan kuruluşları olan Cimcorp Group, genel merkezi Finlandiya'da olmak üzere dünya çapında yedi stratejik konumda faaliyet göstermektedir. Şirket, 50 yılı aşkın bir üretim mirasından yararlanan Muratec'in binlerce kurulum ve pazarda ilk olan yeniliklerle başarılı bir şekilde küresel bir varlık oluşturduğunu kaydetti. Sonuç olarak şirketler, bu stratejik ittifakın her iki şirketin de erişimini ve etkisini önemli ölçüde genişletmeye hazır olduğunu ekledi.

Cimcorp CEO'su Tero Peltomäki, "Bu entegrasyon, Cimcorp ve Murata Machinery'nin ortak güçlerinden yararlanarak, yeni fırsatların kilidini açmamız ve Kuzey Amerika pazarındaki büyümemizi ilerletmemiz için bize güç verecek. Güçlerimizi birleştirerek kendimizi müreffeh bir gelecek için konumlandırıyoruz" dedi.

OPERASYONEL ENTEGRASYON 2023'ÜN 4. ÇEYREĞİNDE TAMAMLANACAK

Masatoshi Wakabayashi, "Verimliliği optimize etmek, çabalarımızı birleştirmek, tutarlı ve işbirlikçi bir ortamı teşvik etmek için her iki ekibin en iyi yönlerini birleştirmek başarımız için çok önemlidir. Cimcorp ile mevcut ortaklığımızın bu resmi geliştirmesi, Murata Machinery'nin otomasyonu entegre etme ve müşteri zorluklarını çözme konusundaki uzun geçmişini daha da geliştiriyor." dedi.

Bu ortaklık halihazırda devam ediyor ve operasyonel entegrasyonun 2023'ün 4. çeyreğinde tamamlanması hedefleniyor. İş ortakları, bu süreçte iş bağlantıları ve rollerin değişmeden kalacağını ve müşterilerimizin beklediği sürekliliği ve yüksek kaliteli hizmeti sağlayacağını da sözlerine ekledi.