Ford Otosan iştiraki olan Bluepath Robotics, 20-23 Aralık tarihleri arasında İFM'de düzenlenecek olan Depolama ve İntralojistik Çözümleri Zirvesi'nde AGV-AMR robotlarını tanıtacak. 

ABM, ÖZEL SİSTEM ÇÖZÜMLERİYLE LOGIMAT 2024'TE ABM, ÖZEL SİSTEM ÇÖZÜMLERİYLE LOGIMAT 2024'TE

MOBİL ROBOTLARI YÜZDE 40 KAZANÇ SAĞLADI 

Müşterilerinin malzeme taşıma süreçlerini daha verimli hale getirecek AGV/AMR çözümlerini fuarda tanıtacaklarını söyleyen Bluepath Robotics CFO'su Fehim Düzgün, "Tasarım, imalat ve yazlımı tamamen tarafımızdan gerçekleştirilen uçtan uca otonom malzeme taşımacılığı müşterilerimize daha güvenli, esnek ve kazançlı bir yapı sağlıyor. Zirvede, yüksek teknoloji robotik çözümleriyle rekabette öne geçmek isteyen Depolama ve İntralojistik sektöründeki müşterilerimizle tanışmayı hedefliyoruz." dedi.

Yenilikçi çözümleriyle, mevcut süreçleri ERP sistemleri ile entegre olan robotik yazılım ve AGV/AMR ürün ailesiyle daha esnek, izlenebilir ve verimli süreçler haline getirdiklerini söyleyen Düzgün, çeşitli Ford Otosan fabrikalarında uyguladıkları batarya montaj ve Dolly taşıma proseslerinde kullanılan mobil robotlarıyla yüzde 40 kazanç sağladıkları bilgisini paylaştı.

Yıl sonu hedefleri ve yeni dönem projelerine ilişkin de konuşan Düzgün, "Yüzde 20 pazar payına ulaşmayı hedefliyoruz. Ayrıca Horizon gibi Avrupa Birliği projelerinde yer almaya devam etmeyi, üniversite iş birliklerini arttırmayı ve global pazarda güçlü iş birlikleri kurmayı amaçlıyoruz." dedi.