banner1322
x

Turkcell Global Bilgi 20 yaşında

Turkcell Global Bilgi, Türkiye'nin farklı şehirlerinde gerçekleştirdiği yatırımlarla 20 senedir istihdama katkı sunuyor.

Turkcell Global Bilgi 20 yaşında

İSTANBUL (AA) - Turkcell Global Bilgi, Türkiye'nin farklı şehirlerinde gerçekleştirdiği yatırımlarla 20 senedir istihdama katkı sunuyor.

Turkcell tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, 20 sene önce çağrı merkezi olarak kurulan, bugün ise bir müşteri deneyimi merkezi haline dönüşen şirket, sektörü geleceğe taşıyacak dijital dönüşüme hazır durumda.

Son dönemde yaptığı yüksek teknoloji yatırımları ile kendini dijital dönüşüme hazırlayan Turkcell Global Bilgi, geride bıraktığı 20 senedeTürkiye'nin pek çok şehrinde yaptığı yatırımlarla istihdama katkı sunan, evden çalışma modelini ilk defa uygulayan ve sektöründeki ilk Ar-Ge merkezini hayata geçiren şirket olarak öne plana çıkıyor.

Türkiye'de 19, Ukrayna'da 6 olmak üzere toplamda 25 farklı deneyim noktasına ulaşan Turkcell Global Bilgi, 2018 senesi net satış gelirlerine göre hazırlanan Bilişim 500 Araştırması'nda "Çağrı Merkezi Hizmet Sağlayıcı" kategorisinde birincilik unvanını elde etti.

Firma, sonraki hedefini, bilişim sektörünün en büyük 20 şirketi arasına girmek olarak belirlemiş durumda..

Yapılan açıklamada görüşlerine başvurulanTurkcell Global Bilgi Genel Müdürü Çağatay Aynur, dijital dönüşüme kendini hazırlayan tüm şirketlerin bulundukları sektörde fark yaratacağına inandığını belirterek, "Müşteri deneyimine verilen önemin her geçen yıl artması sektörümüzü olumlu etkiliyor. Teknolojiye yaptığımız yoğun yatırım sayesinde Turkcell Global Bilgi’nin dijital müşteri deneyimine yönelik hazırlığını tamamladık." şeklinde konuştu.

Turkishtime dergisi tarafından yapılan "Türkiye’nin En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketleri Araştırması"nda sektörde dereceye giren tek Ar-Ge merkezi olduklarını dile getiren Aynur, şöyle konuştu:

"Geliştireceğimiz yapay zeka ve robotik süreç otomasyonu tabanlı iş modelleri ile sektörde fark yaratacağız. Müşteri deneyimi üzerine çalışmalarımızı detaylı anlatan web sitemiz musterimetre.com.tr'yi hayata geçirdik. Deneyim analitiği üzerine yaptığımız çalışmaları artırarak elde ettiğimiz tecrübeleri firmaların dijital dönüşümüne katkı sağlamak için kullanacağız."

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 11:29
YORUM EKLE

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını