banner1322
x

T.C. kimlik numarası ile dava sorgulama

T.C. kimilik numarası ile anında mahkeme dosyası sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağı sorusunun cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

T.C. kimlik numarası ile dava sorgulama

Mahkeme sorgulama işlemi birçok şekilde yapılabiliyor. İlk yöntem olarak adliyenin hazırlık bürosu ile iletişime geçmeyi ele alabiliriz. Herhangi bir adliyenin hazırlık bürosunu arayıp T.C. kimlik numaranızı ilgililere iletip sorgulama yapabilirsiniz. Ancak bu işlemi yaptığınızda hakkınızda açılan mahkeme dosyalarının yalnızca aradığınız il veya ilçede kayıtlarına ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte, birçok adliye de kişisel bilgilerinin gizliliği nedeniyle telefonla T.C. ile mahkeme dosya sorgulama işlemi yapılmamakta. Bunun için ya bizzat ya da avukatınız aracılığıyla müracaat etmeniz gerekiyor.

İkinci yöntem olarak e devlet sistemini ele alabiliriz. E devlet şifreniz ile turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak açılan sayfada bulunan sırasıyla kurumlar butonunu, adalet bakanlığı butonunu ve son olarak mahkeme dava dosyası sorgulama butonunu kullanarak işleminizi yapabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise SMS, Adalet Bakanlığının GSM operatörleri ile yapmış olduğu anlaşma gereği vatandaşlar duruşma gününden ve mahkeme dava dosyaları ile ilgili bilgi edinebiliyor.

Bundan faydalanabilmek için öncelikli olarak bütün operatörlerden TCKİMLİKNO TAM ABONE veya TCKİMLİKNO KİŞİSELABONE yazarak 4060 abone olmanız gerekiyor.
4060 SMS bilgilendirme servisine abone olabilmek için cep telefonu hattı kullanıcısının T.C. Kimlik Numarası ile abone olmak istenen kişinin T.C. Kimlik Numarasının aynı olmalı.
Ayrıca SMS bilgilendirme işlemi mesaj başına belli bir ücret karşılığında sağlanmaktadır.
 

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2019, 15:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aylin şen
Aylin şen - 3 yıl Önce

Boşanma davasi varmi benim adima

medine akcan
medine akcan - 3 yıl Önce

3.aile mahkemesi temu ayı dava sonucu

Bülent aydemir
Bülent aydemir - 3 yıl Önce

Adıma kaç dosya var ögrenebilirmiyim

Ahmet kartop
Ahmet kartop - 3 yıl Önce

Bugünkü karar davasini öğrenmek istiyorum

Oğuz Aykut Çopur
Oğuz Aykut Çopur @Ahmet kartop - 2 yıl Önce

Aile mahkemesi ne kadar ceza almışım

Pinar Karakurt
Pinar Karakurt - 3 yıl Önce

benim actigim Mahkeme 7 senedir sürüyor olamaz böyle bisey Bütün Belgeler Dekontlar Makbuzlar Ihtiraflar mevcut ama nedense hic kaleye alimmiyor bu ne bicim Adalet

NURİ SOYDAN
NURİ SOYDAN - 2 yıl Önce

Boşanma davası varmı benim adima

Şenol. Arda ha
Şenol. Arda ha - 2 yıl Önce

Haciz sorgulama

Murat Baysal
Murat Baysal - 3 yıl Önce

Bosanma davasi ne zaman


Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını