Sınav için E-devletten adli sicil kaydı

Yeminli Mali Müşavirlik Sınav başvuruları belli oldu Başvuru için gerekli olan belgelerden biri de kişinin adli sicil kaydı.

Sınav için E-devletten adli sicil kaydı

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odalar Birliği’nin yayınladığı ilana göre 2019/2. Dönem YMM Sınavlarının 22 Ağustos ile 1 Eylül 2019 tarihleri arasında uygulanacağı, ilk kez sınava katılacaklar adayların başvurularının 17 Haziran'a kadar, tekrar sınava katılacaklar için başvuruların 17 Haziran ile 17 Temmuz tarihleri arasında kabul edileceği belirtildi.

Açıklamada ilk defa sınava katılacak adayların, https://ssi.tesmer.org.tr adresi üzerinden ön başvurusunu yaptıktan sonra bu belgenin yazıcı çıktısını alarak, sınav başvuru dosyası ile birlikte ilgili Başkanlığa göndermeleri gerektiği belirtiliyor. 

Tekrar sınava katılacak adayların ise //ssi.tesmer.org.tr adresi üzerinden başvuru yapmaları yeterli olduğu açıklanıyor.  Başvuru için gerekli belgeler arasında Cumhuriyet Savcılığından veya e-devlet üzerinden alınacak adli sicil belgesi de talep http://https://ssi.tesmer.org.tredilmektedir. 

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2019, 09:04
YORUM EKLE

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını