banner1322
x

Şerit antenler sayesinde her yerde internet bağlantısı mümkün olacak

Ericsson Türkiye Genel Müdürü Işıl Yalçın, radyo şeritleri adı verilen antenler sayesinde belirli alanlarda ve her yerden internet bağlantısı sağlanabilineceğini söyledi.

Şerit antenler sayesinde her yerde internet bağlantısı mümkün olacak

ANKARA (AA) - ARİFE YILDIZ ÜNAL - Ericsson Türkiye Genel Müdürü Işıl Yalçın, krumu olarak mevcutanten boyutlarını küçük bir kibrit kutusu kadar ufaltmak için uğraştıkların belirterek, yapışkan banda entegre edilebilecek boyutta küçük ve esnek antenler geliştirmeye çalıştıklarını söyledi.

Ericsson'un, her alanda internet bağlantısı sunacak konsept bir baz istasyonu anten sistemi geliştirdiğini dile getiren Yalçın,  "Ericsson Radyo Şeritleri" isimi verilen konseptinin, yüksek ve güçlü radyo performansı sunacağını ve mobil ağlara daha kolay, hızlı kurulan ve esnek yapılar sağlayacağını belirtti.

Telefon teknolojisinde ilk günlerden bugüne değin tüm mobil teknoloji nesilleri boyunca müşterilerinin kullanımına sunduklarını vurgulayan Yalçın, mevcut değeri en üst seviyeye ulaştırak amacıyla kesintisiz inovasyon düşüncesi üzerinde uğraştıklarını belirterek, tüm dünyadaki mühendisler, araştırmacılar ve bilim insanlarının sektörün gündemini belirlediğini anlattı.

Her yerden erişilebilecek, yüksek kapasiteye sahip radyo bağlantısı sunacak sistemleriyle,kalabalık şehir meydanları, alışveriş merkezleri, ofisler, stadyumlar, tren istasyonları, fabrikalar ve depolar gibi zorlu dış ve iç mekanlar için ideal bir dağıtım çözümü sunacaklarına dikkat çeken Yalçın, yenilikçi bir tasarıma imza atıtıklarını vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 18:08
YORUM EKLE

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını