banner1322
x

Sağlık bakanlığı personel bilgi sistemi

Sağlık Bakanlığı Personel Bilgi Sistemi ile kişiler kullanıcı işlemlerini yapabilir, kura başvuruları ile takip işlemlerini gerçekleştirebilir ve personel gizli sicil sorgulaması menüsü ile istediği bilgilere ulaşabilir.

Sağlık bakanlığı personel bilgi sistemi

Sağlık Bakanlığı Personel Bilgi Sistemi, personelin ihtiyaçlarına cevap veriyor. Kullanıcı işlemleri, kura başvuru ve takip işlemleri, personel gizli sicil sorgulama seçenekleri ile istenilen bilgilere rahatlıkla ulaşılabiliyor. Sağlık Bakanlığı Personel Bilgi Sistemi’ni (PBS) kullanmak isteyen kişilerin kullanıcı oluşturma ekranını kullanarak bir kullanıcı kaydı oluşturması yeterlidir. 

KULLANICI KAYDI OLUŞTURUN 

PBS sistemini kullanacak kişiler, Kullanıcı Oluşturma Ekranını kullanarak bir kullanıcı ismi oluşturmalıdır. Bu sistem, PBS MERNİS ile entegre çalışmakla birlikte sizi kişisel bilgilerinizle ilgili sorular yöneltecektir. T.C Kimlik No, isim, baba adı, doğum yeri, doğum tarihi ve seri no bilgileri bu kaydı oluşturmak için yeterli olacaktır. Kullanıcı Oluşturma Ekranına geçtikten sonra ise PBS’de kullanacağınız şifreyi oluşturulmalıdır. PBS şifre tanımlandıktan sonra istediğiniz tüm işlemler yapılabilmektedir. Şayet şifre ya da kullanıcı bilgilerinde bir değişiklik yapılması isterseniz yeniden Kullanıcı Oluşturma Ekranı kullanılabilir. 

https://pbs.saglik.gov.tr/ 
 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 14:01
YORUM EKLE

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını