“Küçük mucitler“ projelerini sergiledi

Türkiye'nin 20 farklı ilinden yaklaşık 300 öğrencinin katılımıyla başlayan "KodlaManisa Festivali"nde yarının teknolojilerini tasarlayan öğrenciler, projelerini sergiledi.

“Küçük mucitler“ projelerini sergiledi

MANİSA (AA) - Türkiye'nin toplam 20 ilinden yaklaşık 300 öğrencinin katıldığı KodlaManisa Festivali star verdi.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nde yer LANVestel Kurutma Makinesi Fabrikası'nda gerçekleştirilen festivalde tasarımını gerçekleştirip kodladıkları projeleri sunan öğrenciler, projelerini jüriye gösterdi.

Festivalin açılış törenine katılım gösteren Manisa Valisi Ahmet Deniz, Vestel Beyaz Eşya Genel Müdürü Erdal Haspolat, tüm öğrencilerin projelerini ayrı ayrı inceledi.

Vestel Beyaz Eşya Genel Müdürü Erdal Haspolat, firma olarak teknoloji ve kodlamayla ilgili çalışmaları teşvik ettiklerinin altını çizerek, bu tarz çalışmaların ülkemizdeki yerli ve teknolojide öncü kuruluşlarında olmasının son derece anlamlı olduğunu vurguladı.

Konuyla ilgili olarak Manisa Valisi Ahmet Deniz de dünyanın artık dijital bir çağda yer aldığına dikkat çekerek, artık kodlamanın, yapay zekanın, otomasyonun ön planda olduğunu ve endüstri 4.0’ın konuşulduğu bir çağda olduğumuzu söyledi. 

Gün sonuna kadar devam edecek sergide jüri tarafından yapılacak değerlendirmenin sonrasında en başarılı projeler ödüle laik görülecek.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 17:58
YORUM EKLE

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını