banner571
x

“E devlet şifresini unuttum” ne yapmalıyım?

Vatandaşın birçok resmi işlemi gerçekleştirebildiği ve bilgi edinebildiği e-devlet şifrenizi unuttuğunuz takdirde aşağıda yazılanları yapmanız yeterlidir.

“E devlet şifresini unuttum” ne yapmalıyım?


E-devlet yani www.turkiye.gov.tr adresinden vatandaşlar birçok önemli resmi işlemi gerçekleştirebilmektedir. İkametgah, sabıka kaydı, askerlik durum belgesi, vergi borçları, SGK bilgileri, GSS, MTV, KYK  gibi birtakım işler bunlardan yalnızca birkaçı…  Vatandaş bu işlemlerini gerçekleştirmek için e-devlet şifresine ihtiyaç duymaktadır. PTT’den temin ettiğiniz e- devlet şifresi unuttunuz ise daha önce cep telefonu numaranızı www.turkiye.gov.tr'ye kaydedip, doğruladıysanız, PTT'ye gitmeden yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Mobil imza ya da elektronik imza kullanıyorsanız bunlardan biri ile de sisteme giriş yapabilir, dilerseniz şifre oluşturabilirsiniz.

İnternet bankacılığı müşterisi iseniz, https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/Banka-Giris sayfasında müşterisi olduğunuz bankanın İnternet şubesi sayfasına giriş yaptıktan sonra tekrar bir şifreye ihtiyaç duymadan doğrudan e-Devlet Kapısı'na giriş yapabilmekte ve de isterseniz şifre oluşturabilmektesiniz.
 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2019, 08:58
YORUM EKLE

Özen  - Anasayfa

ST Endüstri Radyo - Ana Sayfa

Dergiler
Partnerler