banner1013
x

E devlet şifremi unuttum

E Devlet sistemindeki hizmetlerden yararlanabilmek için şifre, e-imza veya mobil imza gibi araçlar gerekiyor. Peki, e devlet şifresinin unutulması durumunda ne yapılmalı?

E devlet şifremi unuttum

Mahkeme dosyası sorgulama,4A hizmet dökümü, vergi borcu sorgulama, ödeme işlemleri, sicil kaydı sorgulama gibi birçok işlemin yapıldığı e devlet sistemine giriş yapmak için gerekli araçlardan biri de şifredir. Peki, PTT şubelerinden alınabilen e devlet şifrenizi unutmanız durumunda ne yapmalısınız? Bu sorunun cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Şifrenizi unutmanız durumunda sisteme giriş yapamıyorsanız ve daha önce cep telefonu numaranızı kaydedip doğruladıysanız, tekrar PTT’ye gitmenize gerek kalmadan yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Elektronik imza veya mobil imza kullanıcısıysanız bunlardan biriile sisteme giriş yapabilir ve isterseniz yeni şifre oluşturabilirsiniz.

İnternet bankacılığı müşterisiyseniz https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/Banka-Giris sayfasına girerek müşterisi olduğunuz bankanın internet şubesi sayfasına giriş yapıp tekrar şifre ihtiyacı duymadan e devlet sistemine giriş yapabilir isterseniz şifrenizi de oluşturabilirsiniz.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 16:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bayram fidan
Bayram fidan - 2 ay Önce

E devlet sifremi unuttum

Hach

Aha

Dergiler