e-devlet imar barışı başvurusu nasıl yapılır?

Son zamanların en çok konuşulan konularından biri olan İmar Barışı, 15 Haziran’da sona eriyor. İmar barışına E- devlet üzerinden de başvurulabiliyor.

e-devlet imar barışı başvurusu nasıl yapılır?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın gündeme taşıdığı ve hizmete aldığı imara uygun olmayan, ruhsatı bulunmayan veya ruhsata aykırı olarak inşa edilen yapıların kayıt altına alınmasını kapsayan İmar Barışı başvurularına 8 Haziran 2018 tarihinde star verilmişti. Ülkenin doğusundan batısına birçok vatandaşın başvurduğu İmar Barışı, 15 Haziran’da sona eriyor. Ödemelerin 30 Haziran’a kadar yapabileceği İmar Barışı’na başvurular E- devlet üzerinden gerçekleştirilebiliyor. 

E-Devlet sistemi üzerinden kayıt başvurusu yapılabiliyor. Bu uygulama neticesinde ruhsatsız ya da ruhsata aykırı yapıların kayıt altına alınması için 31 Aralık 2017'den önce yapılan konut ya da işyerleri için Çevre ve Şehircilik İl müdürlüklerine de başvurulabiliyor. Müracaat için belediye, belediye birimleri, valilikler veya belirlenen kurumlara başvurulabiliyor. https://www.turkiye.gov.tr/cevre-ve-sehircilik-imar-barisi-kayit-basvurusu-ve-sorgulamasi adresinden başvuru ve sorgulamalar yapılabilir. 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 09:16
YORUM EKLE

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını