Dronelar kozlarını Forum İstanbul’da paylaştı!

Forum İstanbul Metro Meydan’da Tech Drone League ve Forum İstanbul’un düzenlediği drone yarışı, 15 Haziran’da gerçekleşti.

Dronelar kozlarını Forum İstanbul’da paylaştı!

200km hıza 1,5 saniyede çıkan dronelar, ledlerle ışıklandırılmış 7 engel ve 9 dönüşten oluşan 250 metrelik özel pisti en önde tamamlamak için kıyasıya mücadele etti.  Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin en büyük drone yarışına gelişen teknolojiyi her alanda destekleyen Forum İstanbul ev sahipliği yaptı.  Büyük heyecana sahne olan yarışta 3. Adana’dan Buğra Kaan Kabakçı, 2. Hollanda’dan Vince Irie, 1. ise İzmir’den Berat Özdemir oldu. 

Ödül olarak birinciye 1500TL, ikinciye 1000TL, üçüncüye 500TL, dördüncüye ve simülatör yarışması kazananlarına ise yurt dışından ödül almış TDL pilotu Barış Alp tarafından tasarlanan DWorks R21 frame verildi.  Yarıştan önce pilotların sürüşüne açılan simülatörde kazanan Murat Ramadanoğlu olurken 4’ten 10’a kadar dereceye giren pilotlara da madalyaları takdim edildi. 
0’dan 200 kilometre hıza sadece 1,5 saniyede ulaşabilen droneların nefes kesen rekabeti, tüm dünyada Formula 1’e rakip olarak gösteriliyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2019, 10:54
YORUM EKLE

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını