Dijital Oyun Yazılım Merkezi için Ordu'da düğmeye basıldı

Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’da başlattıkları projeyle Türkiye’nin dijital oyun sektöründe başarısının artacağını ve iş bulamayan gençlerimize de bu alanda farklı fırsatlar ortaya çıkarılmış olacağını söyledi.

Dijital Oyun Yazılım Merkezi için  Ordu'da düğmeye basıldı

İSTANBUL (AA) - Turkcell'in oyun platformu markası olan Playcell'in, Türkiye'nin dijital oyun sektörüne katkıda bulunmak maksadıyla Ordu'da düzenlediği eğitim seferberliğinin ilk kısmı tamamlandı.

Turkcell'den yapılan çaıklamaya göre, Playcell tarafından Türkiye'nin dijital oyun sektöründeki başarısının artması ve gençlere bu alanda yeni iş imkanları sağlanması maksadıyla Ordu'da "Dijital Oyun Geliştirme Eğitimleri" düzenlendi.

Eğitimler kapsamında, Ordu Dr. M. Hilmi Güler Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) öğretmenlerine, MakersTürkiye uzman eğitmenleri tarafından 10 gün süresince  dijital oyun geliştirme eğitimi sunuldu.

İlk aşaması tamamlanan ve temel seviyeden başlayan eğitimler süresince BİLSEM öğretmenlerine oyun geliştirme bilgileri iletildi.

Düzenlenen eğitimlerin sonunda katılımcılar bireysel proje çalışmaları da yaparak bu alandaki yetneklerini geliştirdi. Eğitimler sonunda projede yer alan ve eğitimi başarıyla tbiitren ilk öğretmenlere yetkinlik sertifikası verildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 18:31
YORUM EKLE

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını