ABD'li yükleme rampası ekipmanı üreticisi Integrated Warehouse Solutions'ı (IWS) satın alan ASSA ABLOY Başkanı ve CEO'su Nico Delvaux, "IWS'nin ASSA ABLOY Grubu'na katılmasından büyük mutluluk duyuyorum. Bu satın alma, ana işimize tamamlayıcı ürünler ve çözümler ekleyerek olgun pazarlardaki konumumuzu güçlendirme stratejimizi yerine getiriyor" dedi.

Koroplast Konveyör Sistemi Yatırımı Yaptı Koroplast Konveyör Sistemi Yatırımı Yaptı

YENİ PAZAR SEGMENTLERİNDE GENİŞLEME İMKANI

Konuya ilişkin açıklama yapan bir diğer isim ise ASSA ABLOY Genel Müdür Yardımcısı ve Giriş Sistemleri Bölümü Başkanı Massimo Grassi oldu. Grassi, “IWS'in satın alınması, yeni pazar segmentlerinde heyecan verici bir genişlemeye işaret ediyor ve temel ürün tekliflerimiz içindeki marka konumumuzu güçlendiriyor. Ana yükleme rampası ekipmanı ürün teklifimize ilave müşteri değeri katmayı sabırsızlıkla bekliyoruz" şeklinde konuştu.

1975 yılında kurulan ve yaklaşık 550 çalışanı bulunan IWS'in merkezi Burleson, Teksas'ta bulunuyor. Bluff, Nordock, Wesco ve Pioneer gibi markaları bünyesinde bulunduran IWS'i satın almanın EPS'ye katkı sağlaması bekleniyor.

Kaynak: MMH

Editör: Ayşete Yavaş