Oluklu mukavva sektörünün katılımcılarından Ankutsan, 2022 yılında yüzde 77 büyüme ve 4 milyar TL ciro hedefliyor.

İSO 500'DE 52 BASAMAK BİRDEN YÜKSELDİ

Konuyla ilgili firmadan yapılan açıklama doğrultusunda, firma İSO 500 sıralamasında 52 basamak birden yükselerek Türkiye'nin en büyük sanayi şirketleri arasında 212'nci sırada konumlandı.

Firma 2002 yılında faaliyetlerine başlamasından bu yana her geçen sene üretimini, istihdamını, ihracatını ve yatırımını artırmayı sürdürüyor. Türkiye'nin dört bir köşesinde kurduğu Endüstri 4.0 temelli üretim tesisleri ve ileri teknoloji üretim yöntemleri, sektöründeki artan orandaki yatırımlarıyla da dikkat çekiyor.

YENİ YATIRIM 60 MİLYON AVRO DEĞERİNDE, 2023'TE TAMAMLANACAK

Binden fazla çalışanı, Antalya, Mersin, Ankara, Adana ve Tekirdağ Çerkezköy'de bulunan 6 fabrikasıyla yıllık 300 bin ton kağıt, 420 bin ton oluklu mukavva levha ve kutu üreten Ankutsan, 2022 yılında yüzde 77 büyüme ve 4 milyar lira ciro hedefliyor.

Oluklu mukavva kutu ve levha üretimi için ihtiyaç duyduğu tüm ham maddeyi kendi üretmeyi hedefleyen şirket, 60 milyon avro yatırımla Adana'daki ikinci kağıt fabrikasını 2023 yılı son çeyreğinde tamamlamayı planlıyor.

"İNSANI ÖNCELEYEN YAKLAŞIMLA YENİ BAŞARILARA KOŞUYORUZ"

Ankutsan Yönetim Kurulu Başkanı Rüstem Kesgi, bu yıl kuruluşlarının 20'inci yılını kutladıklarını ifade ederek "Serüvenimiz, değerli dostum ve yönetim kurulu başkan vekilimiz Mustafa Çakal ile Antalya şehir merkezindeki küçük bir kutu atölyesinde, 2002 yılında başladı. O günden bu güne dek çalışma arkadaşlarımızla birlikte sürekli 'değer yaratma' prensibimizle çalıştık. Bugünlere gelebilmemizdeki gücümüzü buradan alıyoruz. İnsanı önceleyen yaklaşımımızla, her zaman uyumlu ve dinamik bir çalışma ortamında yeni başarılara koşuyoruz." dedi.

"ATILIMLARLA, ÜLKEMİZ EKONOMİSİNE KATMA DEĞER SAĞLIYORUZ"

Kaynakları koruduklarını, en verimli ve çevreci üretimi gerçekleştirdiklerini, sosyal sorumluluk projeleriyle hep örnek olduklarını dile getiren Kesgi, "Yatırım, üretim, ihracat ve istihdamda sürekli atılımlarla ülkemizin ekonomisine katma değer sağlıyoruz. Geçmişten bugüne baktığımda emeklerimizin meyvelerini alabildiğimiz için büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum. Bu başarıda payı olan tüm çalışma arkadaşlarıma ve iş ortaklarımıza gönülden teşekkür ediyorum." diyerek sözlerini noktaladı. (AA)

PAPERWORK VE QSOFT İŞ BİRLİĞİNE İMZA ATTI PAPERWORK VE QSOFT İŞ BİRLİĞİNE İMZA ATTI
Editör: Haber Merkezi