Enerjisini Üreten Fabrikalar Zirvesi’nde yıldırımdan korunma teknikleri konusundaki uygulama tekniklerini anlatmayı hedefleyen Amper Elektrik Satış ve Pazarlama Müdürü Yusuf Ağgül, özellikle çatı üstü GES projelerinde bu konunun önemine dikkat çekti. Ağgül, “Çatı üstü güneş enerji santralleri için ciddi yatırımlar yapılmaktadır. Bu yatırımı çatı da yıldırım darbelerinden koruyabilmek için projelendirme, ürün tedariği ve uygulama ile yardımcı olarak katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi. 

“DOĞRU UYGULAMALAR İÇİN TEKNİK BİLGİLER AKTARACAĞIZ”

Enerjisini Üreten Fabrikalar Zirvesi’nde öne çıkarmayı planladığınız ürün ve uygulamalar hakkında bilgi veren Ağgül, “Fabrikaların yıldırım darbelerine karşı koruma altına alabilmek adına yıldırımdan korunma uygulama teknikleri; paratoner sistemler, Faraday kafesi sistemi, exproof tesisler için izoleli yıldırımdan korunma sistemlerine ait doğru uygulamalar için teknik bilgiler aktarmak talep halinde uygulama için de yardımcı olmayı hedefliyoruz. Zirveden beklentimiz doğrudan son kullanıcılar ile network kurarak doğru bilgiyi ve doğru uygulamaları aktararak yardımcı olabilmek” dedi. 

“FABRİKALAR İÇİN ÇÖZÜM SUNUYORUZ”

Ağgül, hızla yaygınlaşan çatı üstü güneş enerji santralleri için ciddi yatırımlar yapıldığına dikkat çekerek “Çatısında güneş enerji santrali olan fabrikaları, yıldırım darbelerinden koruyabilmek için projelendirme, ürün tedariği ve uygulama ile yardımcı olarak katkı sağlamayı hedefliyoruz. Son dönemde birçok projeyi hayata geçirdik. En son yaptığımız proje olan İzmir Anatolia seramik fabrikası için Li-term yakalama ucu sistemleri (Faraday kafesi) kullanılarak ürün tedariği ile beraber uygulaması da tarafımızca yapılmıştır. Bu proje de hem yapının kendisi yıldırım darbesinden korunması ile beraber çatı da kurulacak güneş enerji sistemi de korunma altına alınmıştır. Amper Elektrik olarak yurt içi ve yurt dışında ki tüm son kullanıcılara ulaşarak, yıldırımdan korunmanın önemi ile ilgili bilgilendirmeyi ve bilinçlendirmeyi hedefliyoruz Akabinde doğru proje, doğru ürün ve doğru uygulama ile yardımcı olmayı planlıyoruz” dedi.