Yapay zekâ destekli teknolojisiyle 220’den fazla ülkeye kargo gönderme imkânı sunan ShipEntegra, Amazon tarafından tanınan ilk Türk lojistik teknoloji şirketi oldu. ShipEntegra sunduğu hizmetlerle kullanıcılarını e-ihracat rekabetinde daha güçlü bir noktaya taşımanın önünü açıyor. 2019 yılından bu yana Amazon’da yapılan FBA ve FBM gönderilerinde en çok tercih edilen Türk firması olan ShipEntegra, artık 310 milyondan fazla aktif kullanıcısı ve 3 milyondan fazla satıcı firması bulunan Amazon’un 21 pazar yeri platformunda, daha geniş kapsamlı olarak hizmet verebilecek.  

MEGA DEPO KİRALAMALARI 2023 YILINDA DÜŞÜŞE GEÇTİ MEGA DEPO KİRALAMALARI 2023 YILINDA DÜŞÜŞE GEÇTİ

AMAZONDAKİ ÜYE FİRMALAR ARTIK DAHA REKABETÇİ BİR GÜCE SAHİP OLACAK

Türkiye’deki Amazon satıcılarının yalnızca Amerika’ya rahat satış yaptıklarını, ancak bu partnerlik sayesinde dünyanın her yerine rahatlıkla ürün gönderebileceklerini dile getiren ShipEntegra CEO’su Ali Ceylan, Amazon FBA ile ürün gönderilmesi halinde, gönderilen ürünlerin paketleme ve teslimat süreçlerinin Amazon tarafından yönetildiğini; FBM gönderim metodunda ise satılan ürünleri depolama, stok takibinin yapılması, paketlenmesi, teslimat süreci ve iade işlemleri gibi hizmetlerin tamamından ürünü satan firmanın sorumlu olduğunu söyledi.

Üyeler, lojistik maliyetler açısından rekabetçi olamadıkları Japonya, Singapur, Avustralya ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne FBM yöntemiyle ürün gönderebilecekler.

Şirket olarak Amazon’da tanınmaları ile birlikte kullanıcılarına hem FBA hem de FBM gönderimlerinde çok sayıda avantaj sağladıklarını belirten Ali Ceylan, Amazon üzerinden Avustralya’ya satış yapan üye firmaların, takip numarası kolaylığı sayesinde lojistik işlemlerini 40 dolar yerine yaklaşık 12-13 dolarlık bedeller ile gerçekleştirebilecek olmasının bu avantajlardan bir tanesi olduğunu söyledi. Bunun dışında üyelerinin, lojistik maliyetleri açısından rekabetçi olamadıkları Japonya, Singapur ve Avustralya gibi ülkelerin yanı sıra, satın alma gücü yüksek olan Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) de artık FBM yöntemiyle ürün gönderebileceklerini dile getirdi.

ETSY'DEKİ SIRALAMASI 15'TEN 7'NCİLİĞE YÜKSELDİ

ShopiVerse iştiraki ile şirketler; Amazon, Walmart ve eBay gibi pazar yerlerinde kolaylıkla mağaza açabiliyor, Amerika ve İngiltere gibi pazar yerlerinde kolaylık satış yapıyor.

ShipEntegra olarak verdikleri satış sonrası lojistik hizmetinin yanı sıra satış öncesi süreçleri de kolaylaştırabilecek çözümler geliştirdiklerini dile getiren Ali Ceylan, daha fazla kişinin kolayca e-ihracat gerçekleştirebilmesini amaçladıkları ShopiVerse iştiraki ile şirketlerin; Amazon, Walmart ve eBay gibi pazar yerlerinde kolaylıkla mağaza açabildiğini, ShopiVerse sayesinde firmaların birkaç adımda Amerika ve İngiltere gibi pazar yerlerinde kolaylık satış gerçekleştirebildiklerini söyledi.

ShipEntegra’nın dünyanın en büyük pazar yeri platformlarından birisi olan Etsy tarafından tanınan ilk ve tek Türk teknoloji lojistik şirketi olduğunu hatırlatan Ceylan, sektöre girmelerinin akabinde Türkiye’nin Etsy’deki sıralamasının 15’ten 7’nciliğe yükseldiğini de vurguladı.