Drone kullanan depolar için yapay zeka destekli otonom envanter yönetimi çözümleri sunan Gather AI, Andrew Hoffman'ı Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) olarak atadı. 

Andrew Hoffman, Amazon - Kiva Systems (Amazon Robotics) ve CANVAS Technology tarafından satın alınan iki tedarik zinciri robotik şirketinde kurucu mühendisti. Gather AI, Hoffman'ın tedarik zinciri odaklı robotik şirketlerini kuruluştan yükselişe kadar ölçeklendirmedeki teknoloji ve liderlik deneyiminin, robotlar, robot koordinasyonu ve çarpışmadan kaçınma konularında 20'den fazla patentin pazardaki konumunu güçlendireceğini açıkladı.

Hoffman, "Amazon Robotics'te, mükemmel iş zekasının, sağlam teknik uygulamanın ve sarsılmaz müşteri takıntısının sektörümüzde ne kadar önemli ilerlemelere yol açtığını görmek için muazzam bir fırsat yakaladım" diyor. "Güçlü Gather AI liderlik ekibine katılmaktan heyecan duyuyorum çünkü Amazon Robotics'i başarılı kılan kimyaya sahipler."

GELİŞTİRDİKLERİ AGV'LER İLE SEKTÖRÜN GELECEĞİNİ DEĞİŞTİRDİ

Hoffman'ın kariyeri, tedarik zinciri robot bilimi Amazon Robotics'te başladı; kendisi ve meslektaşları, bir dizi zemine dayalı bilgisayarlı barkod etiketi kullanarak depolarda gezinebilen otomatik yönlendirmeli araçlar (AGV'ler) geliştirerek sektörün geleceğini değiştirdi. İlk çalışanlardan biri olarak başka bir otonom robot şirketi olan CANVAS Technology'ye katıldı ve mobilite ekibini yönetti. Hoffman, otonom robotların depolardaki hareketini iyileştirmek için verilerden yararlandı ve şirketin vizyona dayalı geçiş, hareket planlama ve kontrol teknolojilerini oluşturan ekibe liderlik etti. Hoffman son olarak Gather AI yatırımcısı olan teknoloji odaklı risk sermayesi şirketi Xplorer Capital'de görev aldı ve burada Gather AI dahil birçok şirkete danışmanlık yaptı.

Xplorer Capital Yönetici Ortağı ve Gather AI Yönetim Kurulu Üyesi Jonathan McQueen şunları söyledi: "Gather AI ekibi, sektöre liderlik eden çözüm sunma yeteneklerini zaten kanıtladı ve Andrew'un otonom robot teknolojisindeki deneyimi ve teknik derinliği, bir sonraki başarı seviyesine ulaşmalarına yardımcı olacak."

Gather AI CEO'su ve Kurucu Ortağı Sankalp Arora, "Amazon Robotics, depoların çalışma biçiminde devrim yarattı ve stratejilerine bugün işletme ve mühendislik okullarında örnek olay çalışmaları olarak kullanılıyor. Gelişmiş yapay zekamız, kullanıma hazır droneları kullanarak drone destekli envanter izleme hizmeti sunabilen dünyadaki tek şirket olmamızı sağlıyor. Saf bir yazılım işi gibi ölçeklenebilir ve müşterilerimize en zengin veri içgörülerini sunabiliriz. Bu yıl, Gather AI'nin ARR'si iki katına çıktı ve tedarik zincirindeki robot ağlarını ölçeklendirme konusunda güçlü bir geçmişe sahip olan Andrew, büyümemizi hızlandırmaya devam etmemize yardımcı olmak için mükemmel bir isim." diyor.

MITSUBISHI FORKLİFT TÜRKİYE PAZARINA GİRİŞ YAPTI MITSUBISHI FORKLİFT TÜRKİYE PAZARINA GİRİŞ YAPTI

GATHER AI TEKNOLOJİSİNİ KULLANAN DÜNYA DEVLERİ

Kaynak: MMH