TIG kaynağı kaynak yöntemleri arasındaki en üst sınıftır ve büyük bir beceri ve uzun yıllara dayanan tecrübe gerektirmektedir. Yoksa artık öyle değil mi? “iWave soğuk tel bileşenlerine eklediğimiz tüm yenilikler ve uygun yazılım çözümü sayesinde TIg kaynağı artık çok daha kolay hale geldi.” diye açıklıyor Fronius International GmbH’nın Stratejik Ürün Yönetimi Endüstriyel Kaynak Çözümleri Müdürü Manuel Rumpl. “TIG DynamicWire sayesinde kaynakçı tüm dikkatini tamamen arka verebilir ve kaynak sistemi daima en uygun tel sürme hızını ayarlar.” 

iWave’nin 300i ila 500i arasındaki güç sınıflarına TIG soğuk tel sisteminin donanımları eklenebilmektedir. Welding Package TIG DynamicWire bir yazılım onayıyla anında kullanıma hazır durumdadır ve her zaman mevcut iWave sistemlerine de eklenebilmektedir.

YENİLİK: AKTİF TEL AYARI

Fronius DynamicWire’nin sahip olduğu yenilik, otomatik ayarıdır. Kaynak sistemi tel sürme hızını aktif olarak kaynak hareketine, torç pozisyonuna ve güncel duruma göre ayarlamaktadır. Hatta sistem %30’a kadar parça toleranslarını da otomatik olarak dengelemektedir. Sonuç daima mükemmel kaynak dikişleridir. 

Metal İşleme Sektöründe Rulman Kullanımı ve Seçimi Önemli Metal İşleme Sektöründe Rulman Kullanımı ve Seçimi Önemli

HASSAS VE KULLANICI DOSTU 

Fronius soğuk tel sistemini geliştirirken, kaynakçıların birkaç ayarla ve hamleyle en şekilde çalışmasını hedefledi ve bunun için en ince ayrıntısına kadar düşündü. Tel sadece bir kere ayarlanıyor. Daha sonra ise aynı pozisyonda sabit şekilde kalıyor. Tutamağının son derece hafif olması ise malzeme seçiminden kaynaklanıyor. Tutamak tasarruflu alüminyum 3D baskısıyla üretiliyor. Hem ergonomik hem de esnek kullanımlıdır. Torç kolunda rahatsız edici titreşimler de söz konusu değildir: Yeni soğuk tel kaynak prosesi TIG DynamicWire’de, diğer karşılaştırılabilir çözümlerin aksine, herhangi bir mekanik ileri ve geri tel hareketi gerçekleşmemektedir. 

DÜĞMEYE BASARAK TUNGSTEN ELEKTROTUNU DEĞİŞTİRİN

Fronius, Tungsten Fast Clamp System (TFC) ile yeni bir patent çıkarmıştır. Tek bir düğmeye basarak tungsten elektrodu yaylı tutucu kovana gerilmekte ve çözülmektedir. Uçlu kurşun kaleme sistemine benzer şekilde elektrot değişimi sadece birkaç saniye içinde gerçekleşmektedir. Bu sistem artık mevcut torçlara da monte edilebilmektedir.

KENDİLİĞİNDEN AYARLANIR, ZAMAN VE KAYNAK TASARRUFLU

Uzman sıkıntısı çekilen bu dönemde, soğuk tel besleme ve TIG DynamicWire ile birlikte iWave, TIG’e yeni başlayan tüm kaynakçılara veya acemilere kısa sürede iyi kaynak sonuçları elde etmeleri için destek olmaktadır. Kendinden ayarlanan parametre ayarları ve karakteristikler ve ayrıca dengeleyici aktif tel sürme ünitesi gerekli güvenliği ve yüksek kaliteyi sağlamaktadır. 

Editör: Haber Merkezi