PAPERWORK VE QSOFT İŞ BİRLİĞİNE İMZA ATTI PAPERWORK VE QSOFT İŞ BİRLİĞİNE İMZA ATTI

Türkiye pazarında marine, gıda makinaları ve zorlu ortamlarda kullanılabilen operatör panelleri başta olmak üzere kontrolcüler, dağıtılmış IO ve endüstriyel data haberleşme cihazları sunan Beijer Electronics, pazarın hareket kontrol ihtiyacına da cevap veren servo sistemler ve AC frekans invertörleri ile tek noktadan anahtar teslim otomasyon çözümleri sağlıyor.

Son yıllarda pazarın yaşamakta olduğu komponent krizine bağlı uzun termin süreleri ile birlikte birçok makine üreticisi ve sistem üreticisi tek noktadan tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği ve termin konusunda sorun yaşamayacağı çözüm ortağı arayışına geçtiler. Bu noktada uzun yıllardır pazarın HMI taleplerini başarılı bir şekilde karşılayan Beijer Electronics, makul termin süreleri ile tedarik sağladığı Servo Sistemler ve AC Frekans İnvertörleri ile birçok firmanın tek noktadan çözüm ortağı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

ETHERCAT HABERLEŞMELİ TAM KAPALI ÇEVRİM

Beijer Electronics, 100W ile 15KW güç aralığında Ethercat haberleşme destekli servo motorları ile pazarın hareket kontrol ihtiyaçlarına en son teknoloji çözümler üretiyor. Dahili Absolute Enkoder seçeneği ve STO (Safe Torque Off) özelliği ile özellikle yüksek hareket hız ihtiyacı gerektiren hassas senkronizasyon uygulamalarında en uygun alternatif marka olarak karşımıza çıkıyor.

Beijer Electronics servo motorlar dahili Ethercat haberleşmesi sayesinde pazardaki Ethercat Master haberleşmeli birçok kontrolcü ile yüksek uyumlu çözümler sağlayabildiği gibi aynı zamanda Beijer Electronics Ethercat Master haberleşmeli hareket kontrolcülerle de tek noktadan anahtar teslim çözümler de sunabiliyor.

KOLAY ENTEGRASYON VE DEVREYE ALMA

Sistemin gerekliliğine uygun olarak seçilen servo motorların, uygulamanın mekanik sisteme tam uyumu ve senkronizasyonu için Motor Oto Ayarının yapılıp (Auto Tune) ve duruş/kalkış Akımları gibi parametrelerin önerilen aralıklarda olması beklenir. Bu değerlerin izlenip ayarların yapılması için Beijer Electronics, tüm bu parametre izleme ve ayarlarını doğrudan sistemde bulunan HMI’lar üzerinden gerçekleştirmenize olanak sağlayan özel bir tasarım ve program sunar. Bu özel program ve HMI tasarımı sayesinde kullanıcılar ve program geliştiriciler sahada devreye alma aşamasında PC üzerinden bir ayar yapmak zorunda kalmazlar.

TÜM ZORLU ORTAMLARA DAYANIKLI İNVERTÖR ÇÖZÜMLERİ

Beijer Electronics’e ait BFI frekans sürücüleri E3 ,P2 ve Hvac H3 serileri,  IP66/Nema 4x dış ortam seçeneği ile projelerde 22 KW’ya kadar güç seçeneği sağlarken IP20/IP55 koruma düzeyinde de 250KW’ya kadar invertör sunuyor. Yoğun tozlu ortamlar, su ve nemin yüksek olduğu yerlerde doğrudan dış ortamda kullanılabilen ürünler; panoya ihtiyaç duymadan bağlanabilmesi sayesinde kullanıcılara hem zaman hem de yerden tasarruf sağlıyor.

Suya ve neme yüksek dayanım özelliği bulunan BFI frekans sürücüleri, elektronik iç dizaynın özel dayanıklı kaplaması ile ortam kaynaklı arıza risklerini ortadan kaldırıyor. Ürünün öne çıkan diğer özellikleri ise, doğrudan panosuz duvara montaj özelliği sayesinde ek bir pano işçiliğine ya da korumaya ihtiyaç duymadığı gibi, motora ve beslemeye yakın yerlere montaj yapılabilmesi sayesinde kablo işçiliği ve maliyetinden tasarruf ettirir.

TEK SÜRÜCÜ: BİRDEN FAZLA MOTOR SEÇENEĞİ

IE2, IE3, IE4 ve IE5 Asenkron motorlar, Fırçasız DC , PM , SR , Line Start PM motorları gibi kullanılan 5 farklı motor ailesini tüm sürücülerimiz tek bir parametre seçeneği ile değiştirip kullanabilme seçeneği sunmaktadır.

DAHİLİ PLC/EK PLC MALİYETİNDEN KURTULUN

P2 ve Hvac H3 serilerinde dahili olarak PLC bulunur. BFI Tools yazılımı ile programlanabilir. Dijital  giriş çıkışları veya ihtiyaca göre analogların konfigürasyonu yapılıp program yazılabilir. Kullanıcıları kompakt ve I/O sayısı düşük uygulamalar için ek PLC maliyetinden kurtarır.

P2 PERFORMANS SERİLERİNDE KAPALI ÇEVRİM ve TORK KONTROLÜ

P2 serileri düşük frekanslarda yüksek tork ile yüzde 200 başlatma ve yüklenebilme özelliği ile sınıfının en iyisidir. Açık ve kapalı çevrim tork kontrolü ile yüksek hassasiyet gerektiren uygulamalarda gücü hissettirir. Ürünümüz opsiyonel olarak enkoder modülü bağlanabilme özelliği sayesinde asenkron motorları kapalı çevrim olarak çalıştırabilir hassas pozisyon kontrolü sağlanabilir.

MOBİL CİHAZLARE VE PC İLE PARAMETRE YÜKLEME ÇEKME

 BFI ailesi ürünler Android ve Apple destekli cihazlardan yüklenebilen BFI Tools Mobile uygulaması sayesinde cep telefonu ile takip edilebilir. Cihazlara ait optistick yardımı ile hız kontrole Bluetooth yada Wifi ile bağlanabilme seçeneği sunmaktadır. Bağlandıktan sonra üründen parametre yükleyip çekebilir, çalıştırabilir, aynı zamanda çalışma durumu izlenebilir.

TÜM DONANIMLARI DESTEKLEYEN PROFESYONEL YAZILIMLAR

Beijer Electronics Servo ve AC İnvertör çözümlerini donanım olarak sağlarken bu donanımları en yüksek performans ve teknolojide kullanabilecek hazır yazılımlar da sunar. 8 Eksene kadar kontrol edilebilen servo çözümleri için Codesys Platformunda kullanıma hazır fonksiyon bloğu ile tüm sürücüleri Beijer HMI ve Beijer PLC’ler üzerinden kontrol etmeye imkan sağlayan HMI taslağı ve Codesys Fonksiyon Bloğu sayesinde hızlı sistem entegrasyonu ve hata ayıklama imkanı verir.

Editör: Haber Merkezi