banner1322
x

Yenilikçi iskele kalıp sistemleri işçilik ve zamandan kazandırıyor

2022 yılında, özellikle endüstriyel tarafta, büyük işletmeler büyük bakım işlerini ajandasına alırken iskele - kalıp sektörü oyuncuları pazardaki bu yoğunluğa hazırlanıyor. İnşaatların cephe işlerinde hızlı ve güvenli kurulum sağlayan yeni nesil iskele ve kalıp sistemleri inşaat çalışmalarını emniyetli bir hale getirirken, projenin hedeflenen zamanda ve hatasızca bitirilmesinde de önemli bir rol üstleniyor. Projelerin tamamlanma hızında doğru ürün seçimi çok önemli bir etken. Zira yanlış iskele - kalıp malzemesi seçimi, yanlış projelendirme gibi sebeplerden dolayı geciken, doğal olarak maliyeti de artan çok fazla projenin varlığından söz edebiliriz.

Kolay, hızlı montaj ve demontaj özelliği sayesinde zaman ve işçilikten yüksek tasarruf sağlayan, ahşap kirişli perde kalıbı gibi sistemler de şantiyelerde yine tercih
edilen son derece emniyetli sistemler arasında yer alıyor. İskele sistemlerinin en ekonomik şekilde tasarlanmasına ve sürecin en verimli şekilde yönetilmesine olanak veren 3D model merkezli yazılımlar da yeni dönemde sektör oyuncularının dijital çözümlerden daha fazla yararlanmasını sağlayacağa benziyor.

***

Gelelim sektörün gündemine…

İskele Kalıp Sanayicileri Derneği (İKSD) tarafından yürütülen Safe Scaffolding for Safe Life/Güvenli Hayat, Güvenli İskele” projesi için sektör ve mühendis adaylarının mesleki gelişimine katkıda bulunmak ve güvenli iskele özelinde İSG ile ilgili bilinç ve farkındalıklarını arttırmak amacıyla mesleki gelişim seminerleri gerçekleştiriyor. Projenin önemli adımlarından birisi olan “Düşünceden Davranışa Algı Araştırması” ve odak grup görüşmeleri de son 3 ay içinde gerçekleştirildi. Elde edilen veriler ile hazırlanan eğitim içerikleriyle, Rönesans Vakıflar GYO, Ege Yapı Kordon şantiyeleri ve Beşiktaş Tersanesi işçilerine güvenli iskele özelinde iş sağlığı ve güvenliği konularında bilinç ve farkındalıklarını arttırmayı yönelik işçi eğitimleri düzenlendi. Detaylar içeriğimizde..

***

Yıllardır ilgiyle takip edilen ST İskele-Kalıp’ın Ocak 2022 sayısında projelerde güvenle tercih edilen, başarıyla isimlerinden söz ettiren güçlü markaların sıradışı uygulamalarına ve iskele-kalıp çözümleriyle yapılar için sundukları avantajlara içeriğimizde yer verdik.

Yeni sayımızı keyifle okumanız dileğiyle, mutlu yıllar...

YORUM EKLE
Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını