ST Endüstri Radyo, Artık Karasalda: 105.8

banner207

‘KOBİ’lerin Radyosu’ mottosuyla yaklaşık bir yıldır internet üzerinden yayın yapan ST Endüstri Radyo; karasal yayın hayatına bu ay başladı. Yalnızca endüstriye ve KOBİ’lere yönelik yayın yapan radyomuz, bu misyonuyla ve endüstriye bu kadar yakın yayıncılık anlayışına sahip olmasıyla da hem Türkiye’de hem de dünyada ilk olma kabiliyetine sahip. Tüm sanayicilerimizi stüdyomuzda ağırlamaktan memnuniyet duyacağımızın müjdesini verdikten sonra gelelim bu ay dergimizde neler var, piyasalarda neler yaşanmış…

MAİB Yönetim Kurulu Başkanı Kutlu Karavelioğlu, bu ay İstanbul’da basın toplantısı düzenledi. Toplantıda 2019 yılı  makina ihracat hedeflerini açıkladı. Makina sektörünün değerlendirdiği toplantıya MAİB Yönetim Kurulu Üyeleri Zeynep Erkunt Armağan ve Mehmet Ağrıklı da katılım gösterdi.

Türkiye’nin ilk yerli tramvayı İpekböceği’ni 2013 yılında üreten Durmazlar’a ait Durmaray’ın üretim tesislerinde, geçtiğimiz ay 100’üncü tramvay yola çıktı. Bursa’da üretim gerçekleştiren Durmazlar’daki yetkililer, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne dört tramvay daha teslim ettiklerini belirtti.

Makina emniyetinin mucidi Pilz’in globalde başlattığı ‘sistem partnerliği’ uygulamasının Türkiye’deki ilk üyesi Halıcı Elektronik oldu. Pilz Genel Müdürü Yavuz Çopur yaptığı açıklamada, Halıcı Elektronik gibi güçlü ve tecrübeli bir partneri kazanmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek, bu iş birliğinin sadece Türkiye’de değil, Pilz Türkiye’ye bağlanan coğrafyada da kendilerine önemli bir güç katacağını vurguladı.

Bu arada ‘Kapak’ konumuzda da araç üstü ekipman sektörünün önemli temsilcilerinden Hidrokon’u ziyaret ettik. 2019 itibariyle yatırıma odaklanacaklarını ifade eden Hidrokon Dış Ticaret ve Pazarlama Müdürü Y. Esat Kütükçü ile görüştük. Bununla beraber Dana Brevini Türkiye, Nukon, Askaynak, AKDER, Dormer Pramet ve IAS’nin çözümlerini sayfalarımızda paylaştık.

Sektör bu ay oldukça hareketliydi; ‘Makina ve Aksamları’ bölümümüzde sac işlemeden, kaynağa, kompresörden, yazılıma gündemi yakından takip edebilirsiniz.
Hepsi ve daha fazla içeriğimizde sizleri bekliyor…

YORUM EKLE

Enerji - Ana Sayfa

Dergiler
Partnerler