Mustafa Nevzat`ta, robotlar konuşacak

Mustafa Nevzat`ta, robotlar konuşacak

Mustafa Nevzat`ta, robotlar konuşacak
Satınalma Zirvesi

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, Mustafa Nevzat İlaç`ta yönetim ve operasyonel süreçlerin yeniden tanımlandığı kurumsal kaynak planlaması (ERP) projesinde ``canlı kullanıma`` geçildiği belirtildi.
Firmanın, finanstan lojistiğe tüm süreçlerine daha kolay işlerlik ve esneklik kazandıran yazılım altyapısı yatırımının, Elsys`in danışmanlığında bir yılda tamamlandığı dile getirilen açıklamada, Mustafa Nevzat İlaç`ın iş gücü, stok ve zamandan tasarruf sağladığı, bilgiye ulaşma hızını da artırdığı kaydedildi.
Proje kapsamında depoda kullanılan robotlar ile yazılım sistemi arasında entegrasyon kurulmasıyla robotların tüm hareketlerinin eşzamanlı olarak sisteme yansıtılabildiği ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:
``SAP Depo Yönetimi modülü ile SAP robotik entegrasyonun gerçekleştirildiği proje, verilen komutu yerine getiren robotun yazılım sistemine bu işlemin teyidini aktarmasını ve bu şekilde bilgisayarlarla robotların iletişim kurmalarını sağladı. Böylelikle robotların yaptığı mal giriş çıkışı gibi tüm hareketler yazılım sisteminden izlenebiliyor. Proje ile stokların kontrol altına alınması ve böylece kontrollü stoka bağlanan sermaye, depolama maliyeti ve idari maliyetlerden de tasarruf sağlanması imkanı doğdu.
Proje sayesinde şirket için öncelikli derecede önem taşıyan güvenli stok seviyesinin korunabilmesinin yanı sıra maliyetler anlık ve detaylı olarak takip edilebilir kılındı. Böylelikle karlılık analizleri daha güvenilir şekilde gerçekleştirilebiliyor.`` 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2009, 12:27
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler