KOBİ’ler yeni teknolojilere yatırım yapmaktan kaçınmamalı

Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nde “KOBİ’ler için Robot Yatırımları” başlığı altında gerçekleşen üçüncü panelde konuşmacı olarak yer alan HTS Mühendislik Genel Müdürü Onur Hanlıoğlu, KOBİ’lerin yatırım maliyetlerini göz önünde bulundurarak yeni teknolojilere yatırım yapmaktan kaçınmalarını eleştirerek, bu konuda uzun vadeli düşünülmesi gerektiğini, yeni teknolojilere yatırım yaparak üretimde sağlanacak verimliliğe odaklanılması gerektiğini söyledi.

KOBİ’ler yeni teknolojilere yatırım yapmaktan kaçınmamalı
Endüstrideara

KOBİ’ler için robot uygulamalarının anlatıldığı Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nin üçüncü panel kapsamında açıklamada bulunan HTS Mühendislik’ten Onur Hanlıoğlu, KOBİ’lerin yatırım maliyetlerini göz önünde bulundurarak yeni teknolojilere yatırım yapmaktan kaçınmalarını eleştirdi. Hanlıoğlu, bu konuda uzun vadeli düşünülmesi gerektiğini, üretimde yeni teknolojilere yer verilerek sağlanacak verimliliğe odaklanılmasının önemine vurgu yaptı.

Konuşmasında KOSGEB’in çalışmalarına da değinen Hanlıoğlu, e-devlet uygulamasına işaret ederek sistemde yaşanan birtakım aksaklıkların yaşandığını ileri sürdü.  Hanlıoğlu, saniyeye verilen değer her geçen gün artmazsa yarın yiyecek ekmek bulunamayacağını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 17:03
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Roboride

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını