banner1322
x

İşletmeleri izleme ve kontrol imkanı veren sistemi sergileyecek

Kantec Otomasyon, Robot Yatırımları Zirvesi’ndeki standında, işletmesini izlemeyi ve kontrol etmeyi planlayan yatırımcılara özel, konveyör sistemini takip eden Yaskawa robotuyla monitoring çalışması yapacak.

İşletmeleri izleme ve kontrol imkanı veren sistemi sergileyecek
Endüstrideara

Kantec Otomasyon Sistemlerinin, 2015 yılında kurulmuş olan, özel makinalar ve robotik sistemler geliştiren bir otomasyon firması olduğunu söyleyen Kantec Otomasyon Proje Müdürü Kaan Akdoğan, “Kümes hayvanları başta olmak üzere, gıda ve birçok farklı sektörde anahtar teslim projeler gerçekleştiriyoruz. Başlıca hedeflerimizden biri, kümes hayvanlarından oluşan gıda zincirlerinde ürettiğimiz makinaları ve robotik sistemlerle birlikte ihtiyaç duyulan sorunlara çözümler geliştirmek. Bunun yanı sıra, diğer sektörlerde de endüstrinin duyduğu ihtiyaçlar doğrultusunda yerli makinalar ve robotlaşma konusunda destek olmak. Tavukçuluk sektörünün büyük sorunu olan tavuktan çıkarılan, ülkemizde çok talep gören kelebek ürününü daha az personel ve daha seri üretim için geliştirdiğimiz kelebek makinamızı partner firmamız Yaskawa’nın robotu ile kullanıma sunduk. Bunu yanında özel gripper tasarımlarımızı, daha önce yaptığımız Robotik Paketleme, Robotik Tavuk Paketleme, Robotik Parça Tavuk Tabaklama, Robotik Gıda İşleme, Hat sonu Projelerimiz, Sorter Sistemler, Robotik Greyder, Depo ve Sevkiyat Yönetimi ve yazılım geliştirme hizmetleri gibi geliştirdiğimiz diğer ürün ve sistemlerimiz bulunuyor” dedi. 

ZİRVE’DEN BEKLENTİLERİNİ PAYLAŞTI 

5. Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’ne katılma amaçları hakkında da açıklamalarda bulunan Kaan Akdoğan, “Gıda sektörü için ürettiğimiz makinalarla robotları ortak doğrultuda kullanarak gıda sektöründe hızlı, temiz ve Endüstri 4.0’a uygun makinalaşmayı hedefleyen fabrikalara şirketimizi ve patentli ürünlerimizi tanıtmak amacıyla katıldık. Standımızda, konveyör sistemini takip eden Yaskawa robotumuzla birlikte monitoring çalışması yapmayı planlıyoruz. Bu sistemi, sadece gıdada değil diğer bütün sektörlerde Endüstri 4.0’a geçmek isteyen fabrikalar için uyarlanabilir olması dolayısıyla sunmaya karar verdik. Söz konusu sistem, geliştirdiğimiz yazılımlar sonucunda işletmenizi izlemenize ve kontrol etmenize olanak sağlamaktadır. Zirve’de sektördeki son yeniliklerimizin yanı sıra birçok ürünümüzü de ziyaretçilerimizle paylaşacağız. Zirve’den beklentimiz, firmamızın yaptığı işleri potansiyel müşterilerimize tanıtması ve bu sayede yerli makinalaşma ve seri üretime destek olmasıdır” dedi. 
 


 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2021, 14:37
YORUM EKLE

Entek

Remax Banner

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını