HTS Mühendislik yeni yazılımıyla avantaj sağlıyor

Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nde “Otomotiv / Beyaz Eşya Ana ve Yan Sanayi Sektörlerinde Robotlu Çözümler” başlığı altında gerçekleşen birinci panelde konuşmacı olarak yer alan HTS Mühendislik markasından Onur Hanlıoğlu, geliştirdikleri yeni yazılımla firmalara sağladıkları avantajı anlattı.

HTS Mühendislik yeni yazılımıyla avantaj sağlıyor
Endüstri 40 Zirvesi

HTS Engineering’in proje üreticisi olan yerli bir firma olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Engineering markasından Onur Hanlıoğlu, her zaman farklı ne yapabileceklerine odaklandıklarını açıkladı. Son zamanlarda iki önemli yeniliği sektöre getirdiklerini vurgulayan Hanlıoğlu, SAP ile birlikte geliştirdikleri yazılıma işaret etti. 


Onur Hanlıoğlu, konuşmalarını şu şekilde sürdürdü: “Geliştirdiğimiz bu yazılımla sağdaki robot ile programı birbiriyle haberleştirdik. Örneğin eksoz üretiyorsunuz, geliştirdiğimiz bu yazılımla müşterinizden gelen talebi ERP ile direk makineye iletiyoruz. Ya da üretimdeki makinede yaşanan arıza hakkında geri besleme yapıyor, bakım ekibine ulaştırıyoruz. Bu sayede sorun çıkana kadar makineye müdahale edebiliniyor. Bu durumda fabrikanın üretiminde zaman ve maliyet kaybının önüne geçebiliyorsunuz.”


 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 15:31
YORUM EKLE

Entek

Fanuc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını