Fanuc'un yeni modelleri...

Fanuc; gelişen ve ihtiyaçlar doğrultusunda evirilen robot marketinde bugüne kadar çok geniş bir yelpazede 0.5 kg’dan 2.300kg kaldırma kapasitesine ve 6 eksene kadar endüstriyel tip & delta robotlarıyla hizmet vermeye devam ediyor. Fanuc geçtiğimiz Kasım ayında Tokyo’da yapılan International Robot Exhibition’da (iREX) ailesinin yeni üyeleri SR-3iA ve SR-6iA SCARA robotlarını tanıttı.

Fanuc'un yeni modelleri...

Fanuc’un yeni SCARA robotları; elektronik, otomotiv, plastik, laboratuvar ekipmanları ve otomasyonu, medikal cihazlar gibi çeşitli endüstrilerde yükleme, montaj, test/kontrol ve paketleme uygulamalarında yüksek hız ve hassasiyet istenilen operasyonlar için dar alanlarda bile rahatlıkla çalışabilecek kompakt, hafif ve mükemmeliyetçi tasarım anlayışı ile özel olarak üretilmiştir. 

3 ve 6 kg taşıma kapasiteleri, 400mm ve 650mm erişim, 200mm ve 210m strok mesafeleriyle SR-3iA ve SR-6iA özellikle montaj ve taşıma uygulamaları için Fanuc’un yeni hız ve hassasiyet mentalitesini ve bununla beraber müşterilerinin yüksek üretim hedeflerini karşılayabilmek adına temel robot yapılandırmalarıyla ekonomik çözümler sunmaktadır. 

Yeni seri R-30iB Plus kontroller ile çalışan Fanuc SCARA robotu, entegre iRVision, iRPickTool, kuvvet sensörü, konveyör takip, fieldbus haberleşme, entegre güvenlik ve çoğu diğer yazılım opsiyonları dahil, tüm Fanuc robotları ile aynı sağlamlık ve güvenilirlik imkanını sunuyor.  Kullanıcıya çok kolay bir programlama altyapısı sunan Fanuc’un yeni SCARA iRProgrammer yazılım arayüzü, Safari, Chrome gibi web tarayıcıları üzerinden erişilebilir olup tablet veya PC ile rahatlıkla kullanılabilir ve robotlar programlanabilir.

Fanuc SCARA Robot Özellikleri ve Avantajları
•    Ultra-kompakt izdüşümü
•    Hafif tasarımı, kolay sistem entegrasyonunu ve hızlı operasyon devamlılığını sağlar
•    Yüksek atalet kapasitesi, büyük parçaların rahatlıkla taşınabilmesi olasılığını en yüksek seviyeye taşır
•    200mm uzun dikey düzlem stroku montaj, taşıma ve paketleme operasyonlarını gerçekleştirmeyi mümkün kılar.
•    Opsiyonel olarak farklı noktalardan sağlanan kablo çıkışı hem kablo koruması hem de alan verimliliği sağlar.
•    Entegre hava girişleri, 24VDC güç ve I/O sinyal kabloları ve selenoid valfleri sistem entegrasyonunu basitleştirir ve toplam sistem maliyetleri düşürür. 
•    Robot kolundaki fren boşaltma butonu kolay hata kurtarmayı sağlar. 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 10:21
YORUM EKLE
Dergiler
Partnerler