banner1322
x

Bilişim Vadisi’ne dahil oldu, hedefini açıkladı

Bilişim Vadisi ekosistemine katıldıklarını duyuran Robo Otomasyon Genel Müdürü Haluk Özcan, orta ve uzun vadeli hedeflerini açıkladı.

Bilişim Vadisi’ne dahil oldu, hedefini açıkladı
Makine Zirvesi

Robo Otomasyon, Türkiye’nin Silikon Vadisi olarak adlandırılan Bilişim Vadisi ekosistemine dahil oldu.

Robo Otomasyon Genel Müdürü Haluk Özcan ve Bilişim Vadisi Genel Müdürü A. Serdar İbrahimcioğlu’nun hazır bulunduğu törenle firmanın Bilişim Vadisi’ne katılım imzaları atıldı.

“HEDEFİMİZ, DÜNYANIN EN BÜYÜK ROBOTLU HATLARINI KURMAK”

Bilişim Vadisi ekosistemine dahil olmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Robo Otomasyon Genel Müdürü Haluk Özcan, 10 yıl içerisinde otomotiv sektöründe dünyanın en büyük robotlu üretim hatlarını kuran mühendislik firmalarından biri olmayı hedeflediklerini ifade etti. 

Özcan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bilişim Vadisi ekosistemine ROBO olarak dahil olduk. Bu birliktelik gücümüze güç̧ katacaktır. Başta Bilişim Vadisi Genel Müdür’ü Sayın A. Serdar İbrahimcioğlu olmak üzere tüm destek veren paydaşlara teşekkür ederiz.” 

Robo Otomasyon CTO’su Fatih Urhan ise, “Emin adımlarla ilerliyoruz... Hedefimiz, katma değeri yüksek projeler ve ürünler ortaya koyarak ülkemizi yurt dışı pazarlarda da en iyi şekilde temsil etmek.” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’NİN YERLİ OTOMOBİLİ TOGG’DA VAR

“Gelecek burada. Türkiye’nin teknoloji geleceği” sloganıyla Mayıs 2015’te temelleri atılan, Haziran 2018’de resmi açılışı gerçekleştirilen İstanbul Gebze’deki Bilişim Vadisi’nin bünyesinde; Türkiye’nin yerli ve milli otomobilinin üreticisi Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG), Alman mühendislik devi EDAG, Havelsan, Hamle Teknoloji Grubu, Oskon Otomasyon, Bevese Makine, Fev Türkiye gibi otomotiv, robot-otomasyon, yazılım ve kimya gibi sektörünün önde gelen firmaları bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2020, 10:24
YORUM EKLE

Novexx

Schmalz

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını