MOTOSİKLET SEKTÖRÜ HIZLA GELİŞİYOR

Endüstri Radyo’ya konuşan Artı Grup Genel Müdürü Onur Dönmez, motosiklet sektörünün geliştiğini söyleyerek sektöre dair bilgiler verdi.

Robot Zirvesi

Bahar’la İş Dünyası programına konuk olan Artı Grup Genel Müdürü Onur Dönmez, motor sektörü üzerine Endüstri Radyo’da değerlendirmede bulundu.

MOTOSİKLET SEKTÖRÜ HIZLA GELİŞİYOR

Yeni tip koronavirüsün etkileri ile birlikte sektörde bir hareketlenmenin yaşandığını söyleyen Dönmez, genelde bisiklet kullanıcılarının ve üreticilerin bisikletten evrilerek motor sektörüne geçiş yaptıklarını kaydetti.

Dönmez, “Dünyadaki yeniliklerden, pazarlama stratejisi, üretim planlaması gibi alanlarda çok deneyimleri olan insanlar yoktu sektörde ancak hızla gelişiyor. Zamanında otomotiv sektörü de böyleydi. Motosiklet sektörü de bu yönde ilerliyor ve her geçen gün kullanıcı sayıları da artıyor.” dedi.

Salgın süreci ile birlikte insanların daha bireysel ulaşım araçlarını tercih etmeye başladığını belirten Dönmez, TÜİK verilerine göre önümüzdeki 5 yıl içerisinde motosiklet kullanıcılarının 2 katına çıkacağını da aktardı.

MOTOR YAĞINDA SERTİFİKALAR MEVCUT

Motor yağının önemine dair bilgiler de paylaşan Dönmez, “Motosiklet yağlarında dünyaca kabul edilen sertifikalar var. Bunlar; Amerika, Japon ve Avrupa ürünleri olmak üzere 3 taneden oluşuyor. Bu sertifikaların üzerinde de hangi yılın teknolojisine ait olduğunu gösteren sayılar ve harfler yer alıyor. Dolayısıyla bu sertifikalar oldukça önemli çünkü bakım aralıkları da var.”dedi.

Mekanik sessizlik denilen durumunda önemli olduğunu söyleyen Dönmez, doğru bir yağ kullanımının moto kullanımını bile değiştirdiğini ve bunun a kullanıcılar tarafından hissedildiğini belirtti.
  
 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2021, 08:21
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını