Vana ve fittings üretiminde ortak çözüm

VANA VE FİTTİNGS BİR ARADA

Vana ve fittings üretiminde ortak çözüm


ST. Proses Otomasyonu Dergisi`ne ücretsiz abone olmak için -tıklayın- 
 

1998 yılında Kocaeli ilinde küçük bir atölye olarak hayatına başlayan Denge Tesisat, kuruluşundan itibaren gerek kurucularının sektör deneyimi, mesleki bilgisi ve özverisi ile prensipleri ve yaklaşımları sayesinde hızla büyüyerek bugün bin 500 metrekare kapalı, 4 bin 500 metrekare açık olmak üzere toplam 6 bin metrekare alanda faaliyetlerine devam ediyor.

Temel faaliyet alanı, yüksek basınç sınıfları için endüstriyel tipte vanalar ve bunlarla ilgili bağlantı elemanlarının üretimi ve satışı olan Denge Tesisat’ın üretimleri hakkında bilgi veren Denge Tesisat Genel Müdürü İsmail Hakkı Doğan, bu çerçevede yer alan küresel, glob, check, sürgülü (gate), diyaframlı ve özel tip vanalar ile fittings diye adlandırılan dirsek, tee, manşon, nipel vb. standart ürünlerin üretim ve satışı dışında, müşterilerinin ihtiyacı olan özel ürünleri talep doğrultusunda tasarlayıp, ürettiklerini ve kullanıma sunduklarını belirtiyor. Bunlar dışında müşterilerine ait tesislerde yer alan kendi kapsamındaki ürünlerin bakım, onarım, yenileme projelerini de üstlenen firma, bu sayede müşterilerine kesin ve hızlı çözüm sunabiliyor. Sektörde hem çeşitli tiplerde vana, hem de yine çeşitli tiplerde fittings üretme yeteneğine sahip tek firma olması Denge Tesisat’a hızlı ve etkin çözümler üretmesi noktasında benzersiz bir esneklik ve hız sağlıyor. Tüm bunlara ek olarak, müşterilerine danışmanlık hizmeti de verdiklerini söyleyen İsmail Hakkı Doğan, “Müşterilerimizin beklentilerini hızlı ve sorunsuz şekilde karşılıyor ve temel hedef olan müşteri memnuniyetini hep bir adım ileriye taşımak için çalışıyoruz” diyor.

YÜKSEK TEKNOLOJİLİ VE KALİTEDEN TAVİZSİZ

Hem sektördeki hem de teknolojik alandaki gelişmeleri yakından takip eden Denge Tesisat, Ar-Ge çalışmalarına ve teknoloji yatırımlarına kriz dönemlerinde bile ara vermeyerek, piyasada örnekleri her geçen gün çoğalan ucuz ve kalitesiz ürünlere alternatif, yüksek teknoloji ile üretilmiş ve kaliteden taviz verilmemiş ürünleri ile de müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

EÐİTİMLERLE ÇALIŞANLARINI DESTEKLİYOR

Kurulduğu günden bugüne çalışanları ile birlikte gelişmeyi ve büyümeyi sağlamış olan Denge Tesisat, her biri dalında uzman olan kişilerle çalışmanın yanında eğitimler yoluyla da çalışanlarını destekliyor, yeni teknolojileri sadece satın almakla kalmayıp, aynı zamanda onları etkin ve verimli kullanma yolunda da sürekli çalışıyor.

API MONOGRAM LİSANSI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Tüm faaliyetlerine paralel olarak, temel ilke edindiği ‘Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti’ yaklaşımının, asla taviz verilmeyen kalite süreçleri ile yakından ilgisinin farkında olan Denge Tesisat, her geçen gün gerek mevcut kalite sistemini geliştirerek, gerekse ürünlerinin ve süreçlerinin kalitesini bağımsız kuruluşlar vasıtası ile belgelendirerek kendinden emin adımlarla yoluna devam ediyor. Bu kapsamda son olarak API Monogram Lisansı ile ilgili çalışmalarına başlayan firmanın bu çalışmaları devam ediyor.
Yurtiçindeki temel müşteri profilini oluşturan petrol rafinerileri başta olmak üzere, demir-çelik fabrikaları, akaryakıt dolum tesisleri, kimyasal tesisler ve endüstriyel yükleniciler dışında, Denge Tesisat’ın ürettiği vana ve fittingslerin yurtdışındaki benzer kuruluşlardan da talep gördüğünü vurgulayan Doğan, “Bunun sonucu olarak Denge Tesisat ihracat organizasyonunu da oluşturdu ve ülkemizi ürünleri ile yurtdışında da temsil etmeye başladı” dedi.

KRİZDE SATIŞLARINI İKİ KAT ARTIRDI

Güçlü mali yapısı ve kalitesi nedeni ile tercih sebebi olan ürünleri sayesinde, tüm dünyada etkisini gösteren ekonomik kriz ortamında dahi satışlarını bir önceki yılın aynı dönemine göre iki kat artırmayı başaran Denge Tesisat önümüzdeki dönemde yeni yatırımlar ile kapasitesini artırarak hem mevcut müşterilerine çok daha hızlı hizmet vermeyi, hem de yeni pazarları hedefliyor.

Tüm proses haberleri için -tıklayın-

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2010, 16:00
YORUM EKLE
Dergiler
Partnerler