Train: Türk girişimci kültürü etkileyici

TÜRKİYE`NİN ENDÜSTRİSİ GENİŞ

Train: Türk girişimci kültürü etkileyici
Satınalma Zirvesi

Amerikan Eisenhower Vakfı`nın desteğinde Türkiye`de üç haftalık ziyarette bulunan Train, Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) üyesi iş adamlarıyla Ankara Swiss Hotel`deki yemekte bir araya geldi.
Train, ilk kez geldiği Türkiye`de bulunduğu süre içinde hükümet yetkilileri, sivil toplum temsilcileri ve iş dünyasından kişilerle görüşme fırsatı bulduğunu anlattı.
Türkiye`deki bulunan girişimci ruhun Çin`le benzerlikler taşıdığını dile getiren Train, Çin`in dünyanın gayrı safi milli hasıla`ya göre yedinci büyük ekonomisi iken bugün Almanya`yı geçip üçüncü sıraya geldiğini, Çin`in gelecek on yıl içerisinde de birinci sırayı alacağı öngörüsünde bulundu.
Train, Türkiye`nin dünyanın en büyük on ekonomisi arasında bulunmadığını hatırlatarak, Türkiye`nin gelecekte bu durumu değiştirecek adımlar atması gerektiğini vurguladı.
Türkiye`nin tarihi ve coğrafi bir mirasın üzerinde oturduğunu da ifade eden Train, söz konusu mirasın ekonomik olarak daha iyi şekilde değerlendirilmesinin önemine işaret etti.
Train, Türkiye`de yatırım yapma konusundaki düşüncelerini Amerika`ya döndüğü zaman yapılacak ilk şirket icra kurulu toplantısında paylaşacağını kaydetti.
Emerson şirketi 1890 yılında Amerika`nin Missouri eyaleti St. Louis bölgesinde kuruldu. Elektrik motoru ve fan imalatı yaparak işe başlayan şirket, aradan geçen 100 yıl içerisinde elektrik santralleri konusunda küresel teknoloji çözümleri üreten şirkete dönüştü.
Enerji ve elektronik alanında geniş üretim skalasına sahip şirket, elektrik şebekeleri, iklim, depolama ve soğutma teknolojileri, endüstriyel otomasyon sistemleri üretiyor. Dünya yüzeyinde 265 üretim merkezi bulunan şirket 140 binden fazla kişiye istihdam sağlıyor.
Emerson şirketi Fortune dergisinin geleneksel olarak düzenlediği dünyanın en gözde şirketleri 2009 listesinde elektronik alanında General Electric ardından ikinci sırada gösterilmişti.
Emerson Şirketler Grubu`nun 150`den fazla ülke 3500`ü aşan nokta ofisleri bulunuyor. Grubun, Türkiye`deki endüstriyel gelişmelere paralel olarak 1997 yılında İstanbul`da kurduğu Fısher-Rosemount- Türkiye isimli firması ise faaliyet göstermeye devam ediyor. 
     
        
 
http://www.haberortak.com

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2009, 14:57
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler