banner1013
x

SERA ISITMASINDA MAKSİMUM VERİM SAĞLIYOR

Erensan, sera ısıtma sistemleri ile düşük hava sıcaklıklarında çalışabilecek ve yüksek verimli kazanlar üreterek sera tarımı için optimum ürün veriminin alınmasını sağlıyor.

SERA ISITMASINDA MAKSİMUM VERİM SAĞLIYOR
EndüstrideAra - Haber Detay

Erensan İş Geliştirme Direktörü / Yönetici Ortağı Ayhan Eren, “Dünyada yaklaşık 310 bin hektar sera alanı bulunuyor. Bu seraların yaklaşık 200 bin hektarı Avrupa ülkelerinde yer alıyor. Türkiye ise seracılıkta dünyada dördüncü sırada bulunuyor. Yani ülke olarak dünyada sera üretiminde önemli bir yere sahibiz. Ülkemiz, ılıman ülkelerden olduğundan dolayı ısıtma giderleri çok yüksek seviyelerde olmamasına rağmen yine de en büyük gider kalemi olarak karşımıza çıkmakta. Bu noktada Erensan olarak minimum yakıt ile maksimum verimi sağlamak amacıyla sera sektöründe kullanılacak sıcak su ısı kazanlarının üretimini gerçekleştirdik. Özelikle kuzeyimizde kalan soğuk havanın hakim olduğu ülkelerde ısı kayıplarının fazla olması ve dış hava sıcaklıklarının düşük olması seraların tercih edilen sıcaklıklarda tutulması  temel sorunu teşkil ediyor. Özellikle 20 hektar gibi büyük alanların homojen ısınması çok güç. Burada da düşük hava sıcaklıklarında çalışabilecek, hızlı bir şekilde ihtiyaç duyulan sıcak suyu sera içindeki sisteme iletebilecek, yüksek verimli, uzun ömürlü ısı kazanları ile alanların gerektiği gibi ısınmasını sağlıyoruz. Bu kazanların birbiri ile haberleştirip, ihtiyaç duyulan kapasiteye göre çalışmasını sağlayan kazan kontrol panellerimizi de bulunuyor” dedi.

SERACILIK ISITMASINA YÖNELLİK ÇÖZÜMLER GELİŞTİRİYOR

Rusya, Kazakistan, Türkmenistan, Azerbaycan başta olmak üzere birçok ülkeye sera kazanları gönderdiklerini ifade eden Ayhan Eren, “Erensan, sera sektöründe pazarda önemli bir konumda. Bu sektörde çeyrek yüzyılı aşkın faaliyet gösteren ve sera ısıtma kazanlarını 2000 yılından bu yana Avrupa’da ilk olarak Hollanda’ya satışına başlayan Erensan, daha sonra bu sektörün geliştiği diğer ülkelerde Ukrayna, Bellarus, Rusya ve şimdi de ağırlıklı Türki Cumhuriyetlerde yıllardır  kazandığı tecrübeyi pekiştiriyor. Gerek ısıtma ve verimlilik kontrolü gerekse seracılıkta çok önemli olan baca gazından karbon dioksit kullanımı gibi özel uygulamalar ile bu alanda sera yatırımcılarının aradığı önemli çözüm ortaklarından olmuştur” dedi. “Sektörlerdeki tercih sebebi olmasını gerek ısıtma gerekse endüstiriyel kazanlarda kullanıma yönelik çözümler geliştirerek bu konuya geniş AR-GE merkeziyle yatırım yapan Erensan  50 seneyi aşkın mühendislik tecrübesiyle yatırımcıların aranan markası hale geldi” diyen Eren, “Erensan ürünleri dünya çapında tanınmış, sera işletmelerinde özellikle tercih edilen uzun ömürlü ürünler. Geri bildirimlerde aldığımız en önemli özelliklerimizden biri ürünlerimizin ergonomik ve kolay kullanımının olması. Uzaktan, kazan sistemlerine bağlantı ile sistem kontrolü ve verimliliğin de kontrol edildiği servisler de sunan markamız servis desteğini de online vererek bu konudaki öncülüğünü de sürdürmektedir.” diyerek sözlerine devam etti. 
 

YORUM EKLE

Hach

Krohne

Dergiler