Grundfos`a global çapta ödül

GRUNDFOS`A GLOBAL ÖDÜL

Grundfos`a global çapta ödül
Satınalma Zirvesi

1996’dan bu yana verilen, mobil dünyanın prestijli ödüllerinden olan GSM Birliği (GSMA) Global Mobil Ödülleri bu yıl Barcelona’da sahiplerini buldu. Çevreci çözüm ve uygulamalarıyla bilinen Grundfos,  “Yetersiz Hizmet Alan Kesimlere Yönelik Ürün, Girişim veya Servis” dalındaki ödüle layık görüldü. Grundfos’un bir mobil operatörle birlikte geliştirdiği proje, gelişmekte olan ülkelerdeki kullanıcılara teknolojinin de yardımıyla uygun fiyata temiz ve sağlıklı su sağlamayı amaçlıyor.

Pompa sektörünün öncü kuruluşlarından Grundfos, çevreci uygulamasıyla Global Mobil Ödülleri’nde “Yetersiz Hizmet Alan Kesimlere Yönelik Ürün, Girişim veya Servis” dalında ödül aldı. Grundfos’a ödül getiren proje gelişmekte olan ülkelerdeki insanlara temiz su için mobil telefonlarından ödeme yapma imkanı sağlama esasına dayanıyor. Grundfos’un projesi ilk olarak Kenya’da kullanılacak ve su kıtlığı çekilen bölgelerde umut ışığı olacak.

Dünya genelinde yeşil girişimleri teşvik eden ve ciddi kıtlığın yaşandığı bölgelerde su kaynaklarını korumak için elinden geleni yaptığını her fırsatta vurgulayan Grundfos, ödüllü projesiyle de örnek bir yeşil şirket olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Grundfos Türkiye hakkında

1945 yılında küçük bir atölyede Danimarkalı Poul Due Jensen tarafından kurulduktan sonra hızla büyüyen ve bugün 50’den fazla ülkede, 17,000’den fazla çalışanı, 2,8 milyar Euro cirosu ve sirkülasyon pompalarında %50`nin üzerindeki pazar payı ile bir dünya devi olan Grundfos Pompa, 1998 yılında Türkiye’ye geldi. 2005 yılında 16,000 m2 alan üzerinde kurulan ve bugün yatırım değeri 10 milyon Euroyu bulan kendi fabrikasına geçtikten sonra ülke çapında herkese ulaşabilme amacıyla Gebze/İstanbul merkezin yanı sıra Ankara, Antalya, İzmir, Bursa ve Adana’da bölge ofisleriyle hizmet vermektedir. 2009 yılında sektörü bilinçlendirmek üzere kurulan Grundfos Akademi, uzman eğitmenleriyle pompa sektörünün ihtiyaç duyduğu her konuda eğitim vermeye devam etmektedir.

Proses sektörü haberleri için -tıklayın-

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2012, 16:00
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler