Emerson Rosemount 3100 Serisi

ULTRASONİK SEVİYE TRANSMİTERLER

Emerson Rosemount 3100 Serisi
Satınalma Zirvesi

Emerson Process Management, Rosemount ® 3100 Serisi Ultrasonik, temassız, çok amaçlı kontrolörünün çeşitliliğini Rosemount 3490 Serisi ile çalışmak üzere tasarlanmış iki yeni model ile genişletti. Yeni Rosemount 3107 ve 3490 vericileri, kombine ölçüm, seviye denetimi, hacim(tank içeriği) veya su arklarını ve bentlerini endüstriyel ve su hizmetlerinin uygulamasında kullanan açık kanal akışı sağlamak için 3108 kontrolörü ile beraber çalışır.

Her iki transmiterin de 12 metre ölçüm aralığı vardır ve 4-20mA ve HART iletimleriyle 24V döngü güçlü cihazlardır. Kurulumlarını hızlı ve kolay hale getirebilmek için fabrika mühürlü bir IP68 ölçülü bir PVC koruması ile dahili kablosu ve paslanmaz çelik montaj aparatı ile sağlanır. Bunlar tek başına kullanılabilen cihaz olarak veya site-genişliği ölçüm, kontrol ve veri toplama sisteminin bir parçası olarak kullanılabilir.

BİREYSEL ÖLÇÜMLER İÇİN DE KOLAYCA PROGRAMLANABİLİR


Ayrımsal ölçümler iki Rosemount ultrasonik transmiter ve tek bir kontrol ünitesi kullanılarak yapılabilir. Sistem iki seviyenin ya da akışın fark ya da toplamlarının yanı sıra bireysel ölçümleri görüntülemek için de kolayca programlanabilir.

Rosemount 3108’in uzak sıcaklık sensörü onu, daha doğru ve hassas tahmin gerektiğinde kanal akışı ölçümü için ideal kılar. Açık havada kurulu vericiler üzerine güneş ışığı doğrudan yansıdığında `güneş enerjisi`den kaynaklanan hataların üstesinden gelmesi için tasarlanan kompakt ünite iki metre kablolu uzaktan sıcaklık sensörüne sahiptir. Bu, termal sensörün likid sıvı yüzey ile verici arasındaki gölge alana monte edilmesini kolaylaştırır ve böylece ses-hızı hesaplamalarında kullanılan hava sıcaklığı ölçülerinin gerçekten dorğu olmasını sağlar.

Rosemount 3108 seviye transmiteri ve 3490 Serisi üniversal kontrolör kombinasyonu İngiltere ve Galler`de MCERTS Sürekli Su İzleme sertifikalıdır.
Rosemount 3100 serisi ultrasonik seviye transmiteri santral etkinliğini %2 arttırmak ve aktif optimizasyonunu, işlem otomasyonunu ve yönetim işlemleri için PlantWeb™ dijital santral mimarisine güç veren zeki ve dijital saha cihazlarının geniş bir parçasıdır.


Emerson Process Management: Emerson Process Management kimya, petrol, gaz, rafine,yaşam bilimleri, yiyecek ve içecek, metal ve madencilik, kağıt, enerji, su ve atıksu arıtma ve diğer sektörlerde üretim, işleme ve dağıtımlarına yardımcı
öncü bir firmadır. Emerson’un bir birimi olan Rosemount ıyüksek hassasiyetli basınç, sıcaklık, seviye, akış ve enstrümantasyon alanında dünya lideri konumundadır. Rosemount en iyi sınıf teknoloji ve uzmanlık sektörü, özel mühendislik, danışmanlık, proje yönetimi ve bakım hizmetleri ile üstün ürün ve teknolojiyi birleştirerek Emerson misyonunda önemli bir rol oynar. Emerson markaları PlantWeb™, Fisher®, Syncade™, Micro Motion®, Rosemount®, Daniel®, DeltaV™, Ovation™, and AMS Suite.

Proses sektörü haberleri için -tıklayın-


 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2012, 13:00
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler