Elektrik dağıtımına 5,9 milyar liralık yatırım

Türkiye'de geçen yıl elektrik dağıtım şirketlerinin abonelerine daha kaliteli hizmet götürmek amacıyla yaptığı yatırım miktarı, bir önceki yıla göre yüzde 10,6 artarak 5 milyar 929 milyon liraya yükseldi.

Elektrik dağıtımına 5,9 milyar liralık yatırım
Robot Zirvesi

2017 yılı, elektrik dağıtım sektörüne en yüksek yatırım yapan şirket, 703 milyon lira ile Toroslar EDAŞ oldu.  606 milyon lira ile Başkent EDAŞ'ı takip eden, 424 milyon lira ile Osmangazi EDAŞ izledi.
Bakan Albayrak,  dağıtım şirketlerinin 2017'de, 5,87 milyar lira yatırım yaptığını belirtti. Ve şunları kaydetti " Bugün geldiğimiz noktada görmekteyiz ki; insanımızın daha fazla memnun olduğu,  bu çalışmalar ile karşı karşıyayız. 21 dağıtım şirketinin performansına baktığımızda 2017 senesine göre memnuniyetlerinde artış gözükmekte.  Bakanlık olarak vatandaşa verdiğimiz sözü yerine getiremediğimiz de, biz de bu noktada gerekeni yaparız. Memnuniyet oranında her firmaya yüzde 70 hedefi konuldu, çok sayıda şirket yüzde 70 oranını yakalayıp geçti.  Bugün toplantıdan sonra, onlar da eksik yanlarını tamamlayarak, aradaki farkı kapatacak ve bu hedefleri tutturacaklar. Bizim insanımız her şeyin en iyisini hak ediyor.  En büyükten en küçüğe, ilçe, kasaba gözetmeksizin; Türkiye’nin en ücra yerlerine de aynı kalitede hizmeti götürmek zorundayız. Elektrik dağıtım şirketlerinin tanınırlık oranına geldiğimizde burada önemli bir artış görüyoruz.  Demek ki istenildiğinde oluyormuş. Bu süreci başlattığımız dönem ile karşılaştırdığımızda çok daha iyi bir noktaya geldik."

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 12:30
YORUM EKLE

SMS

Honeywell

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını