DİJİTAL DÖNÜŞÜM İLE TESİSİN GÜVENİLİRLİĞİNİ ARTIRIYOR

Emerson Rafineri Satış Lideri Koray Sah, dijital dönüşüm çözümleriyle tesisin güvenilirliğini ve enerji verimliliğini nasıl sağladıklarını anlattı.

DİJİTAL DÖNÜŞÜM İLE TESİSİN GÜVENİLİRLİĞİNİ ARTIRIYOR
Endüstri 40 Zirvesi


ENOSAD’ın sahipliğinde gerçekleştirilen panelde, Emerson Rafineri Satış Lideri Koray Sah, dijital dönüşüm çözümleriyle tesisin güvenilirliğini ve enerji verimliliğini nasıl sağladıklarını anlattı.
Proseste kullanılan pompa, ısı esanşör gibi kritik ekipmanların sağlığının takibinin manuel yapılmasının maliyetli ve tehlikeli olduğunu aktararak, proses kontrol sistemi yerine analitik hesaplar yapan yazılımlara gönderdiklerini, burada tesisin güvenilirliğinin, enerji verimliliğinin, emisyon değerlerini düşürmenin önem kazandığını açıkladı. Korozyon online takibi yoluyla tesisin çalışabilirliğini artırdıklarını, emniyet riskini düşürdüklerini ve kapasiteleri artırdıklarını, operasyon maliyetleri de düşürdüklerini dolayısıyla ilk yatırım maliyetleri azalttıklarını vurguladı. Koray Sah, suınumun devamında online cihazların nasıl çalıştıklarını detaylıca açıkladı.
 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2021, 11:55
YORUM EKLE

Endress

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını