Artesis doğudan yükseliyor

ARTESİS DOÐUDAN YÜKSELİYOR

Artesis doğudan yükseliyor
Satınalma Zirvesi

Artesis, Türkiye’de geliştirdiği patentli teknolojisi ile sanayi tesislerinin beklenmedik duruşlarını engelliyor ve enerji verimliliğini arttırarak her bir sanayi tesisinin maliyetlerini yüzbinlerce dolar düşürebiliyor.
Motor üzerine bir sensör takmadan, hem elektriksel hem de mekanik arızaları aylar öncesinden tespit edebilen tek teknoloji olan Artesis MCM teknolojisi bu özelliği ile rakipsiz.
TFS firması Genel Müdürü James Song tarafından yapılan açıklamada, Artesis MCM teknolojisinin özellikle nükleer santraller, rafineriler ve demir çelik tesisleri gibi tehlikeli bölgelerde çalışma zorunluluğunu ortadan kaldırdığı, bu özelliği sayesinde, Artesis teknolojisi ile geliştirecekleri ürünlerinin çok spesifik pazarlarda çok başarılı olacağına inandığı belirtildi.
Daha önce Kore’nin en büyük demir çelik firmalarından POSCO’da uzun yıllar Bakımdan Sorumlu Genel Müdür olarak çalıştığını söyleyen James Song, Artesis’in yeni geliştirdiği yeni yazılımın inanılmazı başardığı ve gerçekten işe yeni başlayan bir teknisyenin dahi anlayabileceği kolaylıkta neticelerin sunumunun kendisini çok etkilediğini belirtti.

ARTESİS MCM TEKNOLOJİSİNE TÜM DÜNYADAN ÖDÜL YAÐIYOR
Elektrik motorları için 1999 yılından bu yana ‘Arıza Erken Uyarı Sistemleri ve Kestirimci Bakım Teknolojileri’ geliştiren bir Türk firması olan Artesis’in geliştirdiği MCM teknolojisi ile elektrik motor ve generatör arızalarını önceden tahmin etmek ve  buna göre bakım planlaması yapmak mümkün. MCM, Amerika Birleşik Devletleri’nde yayınlanan Control Engineering dergisi tarafından dünyanın en iyi 40 ürünü arasında seçilmiş,  TÜBİTAK-TUSIAD-TTGV Teknoloji Büyük Ödülü’nü kazanmış ve son derece karmaşık olan kestirimci bakım faaliyetlerini kolaylaştırması sayesinde 2007 yılında İngiltere’nin prestijli kurumlarından The Institution of Engineering (IET) tarafından ‘Technology Innovation’ ödülüne layık görülmüştür.
Artesis, ürün satışının dışında makina ve sistem imalatçılarına teknolojisini lisans sözleşmeleri ile kullandırırken, bu sayede bu imalatçıların ürünlerinin piyasa değerinin artmasına da yardımcı oluyor. Şu anda İngiltere, Kore, Şili, Brezilya ve pek çok Türk firması lisans sözleşmeleri ile Artesis teknolojisini kendi ürünlerinde kullanıyor. Güvenilirliği uluslararası test kuruluşlarınca belgelendirilmiş MCM ürünleri Amerikan ve İngiliz Deniz Kuvvetlerine ait gemilerde, nükleer santrallerde, petrol ve gaz endüstrisinde, enerji tesislerinde, su şebekelerinde, demir çelik, otomotiv ve otomotiv yan sanayi başta olmak üzere hemen hemen tüm sektörlerde kullanılıyor.
Artesis teknolojisinin ilk uygulamaları ABD’de uzaya mekiği ana motoruna, helikopter ve uçak motorlarına, NASA, ABD Ordusu, Pratt & Whittney desteği ile gerçekleştirilmiş. Türkiye’de de elektrik motorlarına uygulamalar Arçelik tarafından desteklenerek yapılmış olup Artesis ürünleri ve teknolojisi tüm dünyada Artesis patenti ile satılıyor.

http://www.haberortak.com

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2009, 23:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sermet SOLAK
Sermet SOLAK - 9 yıl Önce

Böyle bir TÜRK FİRMASI nın olması ve başarısı TÜRKİYE ve sanayisi için gurur ve büyük bir nimettir.Başarılarının devamını dileriz.

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler