Otomotiv Sektörü Depolarında Hedef Dijitalleşmek

Yeni yılın ilk ST Depolama Çözümleri dergimizde, otomotiv ve yan sanayi depolarını kapağımıza taşıyoruz. 

Ülkemizin gerek ihracat gerek istihdam gerekse yenilikçi teknolojilerde öncülük açısından lokomotif sektörleri arasında yer alan otomotiv sektörü, her konuda olduğu gibi depolama konusunda da gerçekleştirilen yatırımlarla başı çekiyor. Özellikle otonom sürüş ve elektrikli araçlar, tedarik zinciri & lojistik, enerji yönetimi ve Endüstri 4.0 ile birlikte bağlanabilirlik ve dijitalleşme sektörün gündeminde ilk sıralarda yer alıyor.

Sektörde IoT teknolojisi sayesinde sensörlerle birlikte depolar gerçek zamanlı gözlemlenerek gereğinden fazla üretim ve depolamanın önlenmesi ve böylelikle depolanan ürün adedinin yanı sıra maliyetlerde tasarruf sağlanması hedefleniyor. Sektöre hız kazandıracak çözümler arasında ise, akıllı tedarik zincirinin altında bulunan anlık depo ve stok takibi ile depo yönetim sistemi de önem taşıyor.

Bu sayımızda, fabrika ziyareti kapsamında ağırlıklı olarak otomotiv ana sanayine 1. tedarikçi (Tier1) olarak hizmet sunan Bursa merkezli Elatek Kauçuk’un deposunu ve detaylarını sizlere sunuyoruz. Firmanın otomatik dikey depolama sistemi ile alan ve zaman kazancının yanı sıra iş güvenliği açısından sağladığı avantajları röportajımızda okuyabilirsiniz.

Gelecek sayıda görüşmek dileğiyle… İyi okumalar…
 

YORUM EKLE
Dergiler
Partnerler