VI. Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi Yürütme Kurulu ilk toplantısı yapıldı

HP KONGRE TOPLANTISI YAPILDI

VI. Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi Yürütme Kurulu ilk toplantısı yapıldı

 

VI. Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi Yürütme Kurulu ilk toplantısı 12 Haziran 2010 tarihinde MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezinde gerçekleşti. Toplantıya Yürütme Kurulu Üyeleri Tuna Balkan, Dilara Mumkaya, Necip Çayan, Suat Demirer, Abdullah Parlar, Salih Emanet, Metin Perinçek, Şemsettin Işıl, Cem Sarman, Durmuş Kara, Ertan Soydan ve Düzenleme Kurulu Üyesi Lütfü Mumkaya ve Kongre Sekreteri Turgay Şirvan katıldılar.

VI. Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi Yürütme Kurulu Başkanlığı’na ilk iki kongrenin başkanlığını yürüten Ertan Soydan seçilirken Ankara’dan Prof. Dr. Tuna Balkan ve İstanbul’dan Şemsettin Işıl başkan vekili olarak belirlendi.

Toplantıda Danışmanlar Kurulu Üyelerinin ve Destekleyen Kuruluşların belirlenmesi için çalışmaların sürdürülmesi; Kongre Danışmanlar Kurulu üyelerinin katılımıyla İzmir, İstanbul ve Ankara’da Eylül 2010 ayında eş zamanlı bölgesel toplantılar gerçekleştirilmesi, toplantı öncesi ve sonrası sektör firmalarının temsilcileri ile toplantılar düzenlenmesine karar verildi.

Geçen yıllarda düzenlenen Hidrolik Pnömatik Kongreleri öncesinde Kongrenin duyurusunun yaygınlaştırılması ve kongrede oluşan bilgi birikiminin diğer illerle paylaşımı amacıyla düzenlenen bir günlük bölgesel toplantıların bu yıl da Adana, Konya, Kayseri ve Bursa’da Kongre Yürütme Kurulu üyelerinin görev alarak düzenlenmesi kararlaştırıldı.

BİLDİRİ KONU BAŞLIKLARI 
Bildiri konu başlıkları olarak Hidrolik ana başlığı altında Endüstriyel Hidrolik, Mobil Hidrolik, Marin Hidrolik, Hidrolik Devre Elemanları ve Uygulama Teknikleri, Oransal ve Servo Sistemler, Hidrolik Akışkanlar, Sızdırmazlık, Filtreleme, Sistem – Makina Güvenliği, Enerji Verimliliği, Sektörel Uygulamalar, Hidrostatik Tahrik ve Kapalı Devre Teknolojisi, Yük Duyarlı Kontrol Sistemleri, İş ve Tarım Makinaları Hidroliği konuları, Pnömatik ana başlığı altında Pnömatik Devre Elemanları ve Uygulama Teknikleri, Basınçlı Hava Hazırlanması ve Elemanları
Sistem – Makina Güvenliği, Enerji Verimliliği, Pnömatik Kontrol, Sektörel Uygulamalar ve Otomasyon ve Kontrol Tekniği ana başlığı altında ise Oransal ve Servo Kontrol, Hidrolik ve Pnömatik Sistemlerin Simülasyonu, Kontrol, Algılama ve Ölçüm Elemanları ve Hidrolik ve Pnömatikte Mekatronik Uygulamalar konuları belirlendi. Bildirilerin belirlenmesi ve hazırlık süreçlerinin takibinin yapılması için Kongre Yürütme Kurulunun ayrıca görevler alması planlandı.

‘Üniversitede Akademisyen tarafından gerçekleştirilen Hidrolik Pnömatik eğitimlerinin sektörün gözü ile değerlendirilmesi’ ile ‘Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Hidrolik Pnömatik alanında hazırlanacak meslek standartları’ konuları kongredeki platformlarda değerlendirilmek üzere belirlenen konulara dahil edildi.
VI. Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Sergisinin daha etkin duyurusunun yapılması amacıyla broşür, afiş, film gibi araçların kullanılmasına karar verildi.

Tüm otomasyon haberleri için -tıklayın-

Son dakika haberleri için -tıklayın-
 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2010, 23:00
YORUM EKLE
Dergiler
Partnerler