TippingPoint’te Erol Alptuna dönemi

TIPPINGPOINT`TE ALPTUNA DÖNEMİ

TippingPoint’te Erol Alptuna dönemi
Satınalma Zirvesi

Trend Micro Türkiye Eski Ülke Müdürü Erol Alptuna, ABD’li TippingPoint firmasının Türkiye temsilciliğine atandı. Alptuna, şirketin Türkiye’deki satış, pazarlama ve yönetim faaliyetlerinin koordinasyonundan sorumlu olacak.
 
TippingPoint, kapsamlı ağ saldırı tespit güvenliği çözümleri (IPS) sunan lider bir firma. Bu çözümler, karmaşık ağ ortamlarının güvenlik ve yasal uyumluluk ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Şirketin ana ürünü TippingPoint IPS-Secured Network ile, ağ altyapısı, uygulamalar ve kritik veriler, tehdit içeren siber saldırılardan korunuyor. TippingPoint’in ağ güvenliğine yönelik 360 derecelik yaklaşımı, işletmelere, kullanıcılar, cihazlar, trafik akışları ve içerik genelinde güvenlik politikalarını uygulama imkanı veriyor. Ayrıca, toplam sahip olma maliyetini azaltmak üzere mevcut altyapıyı korumayı ve iş sürekliliğini sağlamayı mümkün kılıyor. TippingPoint, DV Labs aracılığıyla, 30 güne kadar sanal yamalar ve piyasadaki en hızlı (80 mikrosaniyenin altında) saldırı tespit çözümlerini üretiyor.

Erol Alptuna kimdir?
1969 doğumlu Erol Alptuna, 1993’te Paris’te ağ mühendisliği öğrenimi gördükten sonra Paris-Dauphine Üniversitesi’nde finans ve işletme mastırı yaptı. Askerlik görevini tamamladıktan sonra Equant’ta ağ ve sistem mühendisi olarak çalıştı. Alptuna, 1997-2000 arasında KoçSistem’de ağ tasarım danışmanı olarak görev aldı. 2000-2006 yıllarında Network Associates - McAfee Türkiye bürosunu açarak, Doğu Akdeniz, Ortadoğu ve Afrika’dan sorumlu bölge teknik müdürü olarak çalıştı. 2006 yılında Trend Micro Türkiye ofisini açtı ve Doğu Akdeniz Bölge Satış Müdürlüğü ile Türkiye Ülke Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

http://www.haberortak.com

 

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2009, 11:00
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler