MİTSUBİSHİ ELECTRİC, SCADA AİLESİNİN YENİ ÜYELERİNİ TANITTI

Mitsubishi Electric, “GENESIS64” seri adıyla iki yeni sistem izleme ve proses kontrolü yazılımını geliştirerek SCADA ürün ailesini genişletti.

MİTSUBİSHİ ELECTRİC, SCADA AİLESİNİN YENİ ÜYELERİNİ TANITTI
Endüstrideara

Mitsubishi Electric, mevcut MAPS SCADA yazılım ailesinin bir tamamlayıcısı olarak “GENESIS64” seri adıyla iki yeni sistem izleme ve proses kontrolü yazılımını geliştirerek Avrupa, Orta Doğu ve Afrika pazarlarına yönelik SCADA ürün ailesini genişlettiğini duyurdu.

IOT İHTİYACINI KARŞILAYACAK

Yeni geliştirilen yazılımlar; küçük üretim hatları için izleme ve kontrolden birden fazla tesise sahip büyük fabrikalar için izleme ve iş zekasına, proses otomasyonundan tesisat ve bina otomasyonuna kadar pek çok IoT ihtiyacını karşılayacak.
 
“GENESIS64 Basic SCADA” çözümü, küçük üretim hatlarının gereksinimi olan temel fonksiyonları sunan giriş düzeyi bir yazılım olarak geliştirilirken, “GENESIS64 Advanced SCADA” ise fabrika, bina ve tesisatların geniş ölçekli takibi için tam özellikli bir SCADA yazılım paketi olarak öne çıkıyor.

AKILLI GÖZLÜKLER VE SAATLERE BAĞLANABİLİYOR

Büyük sistem ihtiyaçlarına sahip müşteriler için geliştirilen “GENESIS64 Advanced SCADA”, bulut bilişim tabanlı sunucusuz bir sistemin kurulmasına yardımcı olarak yedeklemeli, çoklu tesis veya diğer yüksek güvenlikli, büyük ölçekli sistemlerin hayata geçirilmesini kolaylaştıracak.

Bu üst sınıf yazılım, akıllı gözlükler ve akıllı saatler gibi cihazlara da bağlanarak uzaktan izleme yapmak veya çalışma talimatlarını uzaktan vermek isteyen müşterileri destekleyecek.

Yazılım, ayrıca üretim dünyasındaki yeni normali destekleyen diğer bir özellik olarak operatörlerin izleme ekranıyla fiziksel temasının önlenmesine yardımcı olan yapay zeka destekli akıllı asistan hoparlörler sayesinde sesli komutlarla kullanılabilecek. 

ICONICS ÇÖZÜMLERİNE SAHİP OLACAKLAR

Yeni üyelerle beraber markanın kullanıcıları 2019'da satın alınan ABD merkezli SCADA ve IoT analiz yazılım şirketi ICONICS Inc. tarafından sağlanan SCADA çözümlerinin erişimine de sahip olacak.

Üreticiler, ICONICS yazılım teknolojisiyle markanın uçtan buluta kadar geniş bir yelpazedeki yazılım ürün ve hizmetlerinden oluşan fabrika otomasyon teknolojisinden yararlanabilecek.

Bu bütüncül entegrasyon, ilk olarak Mitsubishi Electric PLC'lerinden GENESIS64 SCADA yazılımına doğrudan bağlantıyla mümkün olurken otomatik algılama sayesinde hızlı ve sorunsuz bir başlangıç sağlıyor ve OPC sunucusuna duyulan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2021, 08:19
YORUM EKLE

Nidec

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını