Lojistik endüstrisine özel sensörler

LOJİSTİK ENDÜSTRİSİNE ÇÖZÜMLER

Lojistik endüstrisine özel sensörler
Satınalma Zirvesi

SICK A.Ş.

VMS520 Sorter sistemi, paketlerin hacimlerinin sorter sistemleri üzerinde ölçülmesini sağlayan bir sistemdir. Kübik ve kübik olmayan cisimler, yüksek sorter hızlarında bile milimetre hassasiyetlerde ölçülür ve bu ölçümler faturalandırmada kullanılabilecek onaya sahiptir. Ölçüm verileri kargonun hacimsel ağırlığa göre faturalandırılması için kullanılabildiğinden sistem kendini kısa sürede amorti etmektedir. Ayrıca, beyan edilen ve gerçek kargo boyutları arasında sapmaların olması halinde, elde edilen boyutsal değerler de faturalandırmanın doğru bir şekilde takip edilmesini sağlamaktadır.

VMS520 Sorter hacim ölçüm sistemi, kübik ve kübik olmayan nesnelerin tepsili sorter sistemleri üzerinde ölçülmesine yönelik dünyanın tek sertifikalı sistemidir. Sistem, hem kurye, ekspres ve paket hizmet sağlayıcılarında hem de otomatik dağıtım ile sevk ve idare merkezlerinde bulunan yüksek performanslı dağıtım tesislerinde kullanılır. Kargo faturalama işlemi ve taşıma belgeleri oluşturmak için sunulan olanaklara ilave olarak, elde edilen boyutsal değerler ayrıca kutuların istiflenmesi gibi bir dizi sevk ve idare proseslerini de iyileştirir. VMS520 Sorter depolama ve araç kapasitelerinden optimum düzeyde yararlanılmasını destekleyerek sürdürülebilir lojistiğe de önemli bir katkıda bulunur.
VMS520 Sorter’ın kullanımı ile gerçekleştirilen yük optimizasyonu, kaynakları korur ve gereksiz çevre kirliliğini önler.

BÜTÜN YAYGIN SORTERLARA UYGUN TİCARET İÇİN ONAYLANMIŞ KOMPLE BİR SİSTEM

VMS520 Sorter komple sistem çözümü, iki lazer ölçüm cihazı, uzun süreli veri depolamasına yönelik yasal hafıza birimi, elektronik değerlendirme ünitesi, ölçüm değerleri ile sistem durum mesajları için onaylı bir ekran ve bir montaj çerçevesinden oluşur. Bu sistem bütün yaygın sorterlar ve 3m/sn’ye kadar olan taşıyıcı bant hızı için uygundur. 
1600 x 1000 x 1000 mm boyutlarındaki nesneler ölçülebilir. VMS520 Sorter’in doğruluğunun bir sonucu olarak OIML (Organisation Internationale de Métrologie Légale – Uluslararası Yasal Metroloji Örgütü) ve MID (Ölçüm Cihazları Yönergesi) bazında ticaret için onaylanabilmektedir.  Kübik nesneler her taraftan 5 mm’ye kadar ölçülebilirken, kübik olmayan nesnelerin ölçümleri boyut başına 10 mm’ye kadar doğruluğa sahiptir.

Otomasyon sektörü haberleri için -tıklayın-
 

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2012, 13:00
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler