Kontek yeni ürünleriyle yeni yolunda

KONTEK YENİ MARKALAR GETİRDİ

Kontek yeni ürünleriyle yeni yolunda
Satınalma Zirvesi

Kontek, Türkiye pazarına yepyeni dünya markalarını dahil etti. 15 yıllık geçmişinin çok büyük bir kısmında Finlandiya – İsviçre orijinli ABB firmasının Comp-AC diye adlandırılan standart sürücülerini pazara ilk olarak sunan ve bu markanın gerek standart, gerekse mühendislik sürücüleri alanındaki bilinirligini ve pazar payını nerede ise; yüzde 0’dan yüzde 12-15’lere kadar artmasında çok büyük katkısı olan KONTEK ürün gamını geliştirdi.

Bundan böyle Japon Fuji Electric ve İsveçli Emotron firmasının motor hız kontrol, soft starter ve otomasyon (PLC, HMI, AC Servo vb.) ürünlerini ülkemize getirecek olan Kontek firmasının yetkilileri, değişiklik konusunda önümüzdeki günlerde daha detaylı açıklama yapacaklarını iletirken; başta gelen amaçlarının müşterilerine, daha iyi performans/fiyat oranına sahip çözümler sunmak olduğunu da belirtmekten kaçınmadılar. 

YENİ VİZYON: DriveHome
Kontek Genel Müdürü Tolga Murat Özdemir, yalnızca ürün portföyünü yenilemediklerini, buna ek olarak, Türkiye’de kendi alanında hep ilkleri gerçekleştiren bir firma olarak yine bir ilk’e imza attıklarını ve bu yeni vizyonlarını DriveHome®  konsepti ile isimlendirdiklerini açıkladı.
Özdemir, tek marka ile her uygulama için her zaman en uygun çözümü üretemediklerini, bazı sektörlerde ve uygulamalarda oldukça kuvvetli olan bir markanın bazen diğer sektörlere uygun çözüm üretemediğini, işin ekonomik yönünün de özellikle son yıllardaki gelişmelere bakıldığında birden çok marka ile çalışmanın her yönden gerekli olduğunun açık olduğunu ifade etti. Amaçlarının müşterilerine, temsil ettikleri her markanın en iyi olduğu konuda, uygulamanın ihtiyacına göre ve her zaman olduğu gibi şimdi de; sadece ürün sağlayan değil,  çözüm sunan yaklaşım tarzı ile hizmet vermek olduğunu söyledi. Bu yaklaşımlarını da;   DriveHome® adı ile tescil ettirdiklerini duyurdu.
Yeni yaklaşıma göre; 40’ı aşkın mühendisi olan, toplam 100 kişilik kadrosu ve yedi bölgedeki faaliyeti ile çok güçlü bir satış ve servis ağını yöneten Kontek’in sahip olduğu tüm markalar, DriveHome® çatısı altında, DriveHome® Bayii ve SI, konsepti dahilinde çalışacak olan özenle ve ciddiyetle seçilmiş ‘gerçek partnerleri’ ve ‘Kontek güvencesi’ ile barındırılacak ve pek çok üretici/satıcı firmadan daha zengin olan gerek ‘global’ gerekse ‘dedicated’ (O işe özel) ürün çeşitleri her sektöre hizmet edecek. 
 

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2009, 20:30
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler