Intel yarını tasarlayacak ustalar arıyor

YARININ TASARIMCISI ARANIYOR

Intel yarını tasarlayacak ustalar arıyor
Satınalma Zirvesi

Intel Türkiye ve BTnet.com.tr işbirliği ile hayata geçirilen Senin Yarının Yarışması’na başvurular 5 Ekim itibariyle başladı. Ürettiği teknolojilerle insanlara hayallerini, çözümlerini ve vizyonlarını en kolay ve en doğru şekilde paylaşabilecekleri platformlar sunan Intel, Senin Yarının Yarışması ile bilişimin gücünü arkasına alarak herkesi düşünmeye, araştırmaya ve fikirlerini cesurca ortaya koymaya davet ediyor.

Senin Yarının Yarışması, başta gençler olmak üzere tüm katılımcılara, gelecekte hayata geçebileceğini düşündükleri projelerini ve tasarımlarını bilişim teknolojilerini kullanarak kamuoyu ile paylaşacakları bir platform sunmayı hedefliyor. Intel ve BTnet.com.tr işbirliği ile gerçekleştirilen yarışma, UniClub, İstanbul Digital Kültür ve Sanat Vakfı ile Bilişim Zirvesi’09 tarafından da destekleniyor. Yarışmaya gönderilen tasarım ve projeler ile tasarım/proje sahibinin ismi de Tasdix tarafından koruma altına alınacak.

Başvurular Intel Web sitesinden yapılabilecek
Yarışmaya proje veya tasarım göndermek isteyenler, Intel’in Web sitesine başvuru yapabilecek. www.intel.com.tr/seninyarinin adresine yüklenecek olan proje/tasarımlar, sadece “Word” formatında düz yazı veya düz yazı ile birlikte “.jpeg”, “.gif”, “.bmp” formatında görsel olabilecek.

Katılımcıları ve geleceğe ilişkin görüşü olan herkesi düşünmeye, araştırmaya ve fikirlerini cesurca ortaya koymaya davet eden Senin Yarının Yarışması, 13 yaş üstü tüm TC vatandaşlarına açık olacak ve başvurular 23 Kasım’a kadar istenen gün veya saatte yapılabilecek. Başvurular www.intel.com/seninyarinin adresine yüklendiğinde diğer ziyaretçilerin erişimene de açılmış olacak ve aynı adreste yarışacak projelerin bir kaç cümleden oluşan kısa içerikleri görülebilecek.

Başvurular 23 Kasım’da sona eriyor
Intel tarafından belirlenen jüri, başvuruları 23 Kasım’da bitecek olan yarışmanın değerlendirmesini 23 Kasım-4 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirecek ve 4 Aralık’ta ilk 10’a girmeye hak kazanan proje/tasarımlar ilan edilecek. Bu seçim sırasında aynı zamanda yarışmanın 1, 2 ve 3’üncülüğünü alan projeler de belli olacak.

Senin Yarının Yarışması kapsamında verilecek Özel Sosyal Medya Ödülü için ise ayrı bir prosedür uygulanacak. Jüri değerlendirmesi sonucunda ilk 10’a girmeye hak kazanan proje/tasarımlar için birer mikroblog sayfası açılacak ve bu proje/tasarımlar 9-25 Aralık tarihleri arasında Özel Sosyal Medya Ödülü’nü alabilmek için yarışacak.

Gençleri düşünmeye, araştırmaya ve fikirlerini cesurca ortaya koymaya davet eden ve bu noktada hem onlara vizyon katmayı hem de proje/tasarımlarını kamuoyu ile paylaşarak bir gelecek vizyonu oluşturmayı hedefleyen Senin Yarının Yarışması’nda 1, 2 ve 3’üncülük ile Özel Sosyal Medya Ödülü’ne değer görülen proje/tasarımlar, 28 Aralık Pazartesi günü açıklanacak. Intel Sosyal Medya Kullanım Yarışması hakkında detaylı bilgi 16.10.2009 tarihinde www.btnet.com.tr adresinde ayrıca yayınlanacak.

Yarışmada 1, 2 ve 3’üncülük ile Özel Sosyal Medya Ödülü’nü kazanan proje/tasarımlar, Intel ve BTnet.com.tr’nin sürpriz ödüllerini kazanacak.

http://www.haberortak.com

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2009, 03:00
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler