IndraMotion MTX micro kompakt serisi

GERÇEK BAŞARI: INDRAMOTION MTX

IndraMotion MTX micro kompakt serisi
Satınalma Zirvesi

SERCOS III  arayüz ve geliştirilmiş devreye alma fonksiyonlarına ek olarak, daha yüksek güçlü veri aktarımı sistemi yeni uygulamalar için ideal hale getirdi

IndraMotion MTX micro: Standart torna ve freze makinaları için daha fazla güç.


IndraDrive ürün portföyünden üç ilave sürücüye kadar olan eksenler, artık hassas ve yüksek performanslı SERCOS III gerçek zamanlı iletişim sistemini kullanarak, kompakt çoklu eksen kontrol birimi üzerindeki tam NC eksenler olarak kullanılabilmektedir. Rexroth bu sebeple MTX micro uygulamaları yelpazesini maksimum altı sürücülü makinaları kapsayacak şekilde genişletmiştir. Bu sayede, yüksek güçlü spindle motorları için kompakt ya da modüler IndraDrive sürücüleri bağlanabilmektedir. IndraDrive Cs kompakt serisi, bağlanabilir düşük güçlü ilave eksenlerin diğer bir örneğidir. Bu ilave eksenler dâhili eksen kontrol biriminin tam işlevselliğini sağlar ve SERCOS III üzerinden hızlı, hassas, senkronize ve gerçek zamanlı iletişim sağlayarak daha da ileri sonuçlar alınmasına imkân verir. IndraDrive donanım yazılımı seçenekleri, örneğin, ilave olarak doğrudan ölçüm sistemlerine, Rexroth motor ürün gamının komple kullanımına ya da ek eksen hata düzeltmesine izin verir.

YENİ İŞLEVLER VE DAHA FAZLA GÜÇ
 
Yazılımın en son versiyonu sayesinde MTX micro daha da kullanıcı dostu olmuştur. Eksen devreye alma ve kontrol birimi ile sürücü verilerinin yedeklenmesi/çoğaltılması  gibi birçok devreye alma işlevi artık kontrol panelinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede devreye alma süreleri minimuma inmektedir. Grafik girdi maskeleri teknoloji döngülerinin sezgisel programlanmasına imkân verdiği gibi, bıktırıcı girdi parametrelerin okunmasını gereksiz kılar.

MTX micro ayrıca performans ve hassaslık konularında da daha fazlasını sunmaktadır. Örneğin, blok ileri okuma sınırları 1000 bloğa çıkartılarak karmaşık çalışma parçalarının ayrıntılı olarak verimli bir şekilde işlenebilmesi imkânlı hale getirilmiştir. Kompak 3 eksenli kontrolör versiyonunun güç yoğunluğu da %25 artırılmıştır. MTX micro’nun yüksek tasarım gücüyle ifade edilmek istenen, düşük maliyetli uygulamalarda yüksek tork değeri ihtiyaçlarını karşılamasıdır. Örneğin daha fazla dinamik eksen hareketleri.

THE DRIVE & CONTROL COMPANY: BOSCH REXROTH


Bosch Rexroth AG, tahrik ve kontrol teknolojileri alanında dünyanın önde gelen uzman liderlerden biridir. Rexroth markasıyla firma 500.000`den fazla müşteri için, makina ve tesislerin tahrik, kontrol ve hareketine yönelik özel çözümler üretilir. Bosch Rexroth mobil uygulamalar, makina teçhizatı ve mühendislik, fabrika otomasyonu ve yenilenebilir enerji kullanımı konusunda iş ortağınızdır. Firma ayrıca pazarın ihtiyaçlarına göre de özel çözümler sağlar. The Drive & Control Company sloganı ile Bosch Rexroth, bileşenlerini ve sistemlerini geliştirir, üretir ve 80’in üzerinde ülkeye gönderir. Bosch Grubu’na dahil olan Bosch Rexroth, 2010 yılında 34.900 çalışanı ile yaklaşık 5,1 milyar Euro büyüklüğünde bir ciro elde etmiştir.

Otomasyon sektörü haberleri için -tıklayın-
 

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2012, 13:00
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler