İlaç sektöründe üst düzey atama

İnsan sağlığının her alanında faaliyet gösteren ve ilaç sektörünün öncülerinden olan Sanofi Türkiye’nin Ülke Başkanı ve Yerleşik Reçeteli İlaçlar (Rx) Genel Müdürü pozisyonuna Cem Öztürk atandı.

İlaç sektöründe üst düzey atama
EndüstrideAra4

Sanofi Türkiye’nin Ülke Başkanı ve Yerleşik Reçeteli İlaçlar (Rx) Genel Müdürü pozisyonuna Cem Öztürk atandı. Sorbonne Üniversitesi MBA yüksek lisans derecesine sahip olan Öztürk, kariyerine 2000 yılında Kurumsal Pazarlama alanında bankacılık sektöründe başlamış. Sanofi bünyesine 2002 yılında katılan Cem Öztürk finans alanında çeşitli görevlerde bulunmuş. 2002 yılında Türkiye’de sırasıyla bütçe kontrol uzmanı, bütçe kontrol ve fiyatlandırma Müdürlügu görevlerini üstlenen Öztürk, 2007 yılında Romanya ve Moldovya'nın Finans Direktörü olarak atanmış ve dört yıl boyunca görev yapmış.

Sanofi’ye katıldığı günden itibaren şirketin yurt içi ve yurt dışı organizasyonlarda farklı liderlik görevlerini başarıyla yürüten Öztürk, 2011 yılında İş Operasyonları Mükemmelliği (BEX) Direktörü olarak Türkiye’ye atanmış. Sırasıyla, Eczane Grubu Satış Ekibi, Tedarik Zinciri, Hastane Grubu Kilit Üniteler birimlerinin yönetim görevlerini yapan Öztürk, 2014 yılında, Uzman ve Birinci Basamak Satis ve Pazarlama Direktörlüğü ve Jenerik İlaçların liderliğine atanarak 300 kişilik bir ekibin sorumluluğunu üstlenmiş. 

2015 yılında, yurtdışı görevlendirmesi ile bu sefer Bangkok Yerleşik Reçeteli İlaçlar (Rx) Genel Müdürü, Tayland ve Myanmar Ülke Başkanı olarak atanan ve Aralık 2016'da Tayland, Malezya, Singapur, Myanmar ve Brunei'nin de dahil olduğu TMS Çoklu Ülke Organizasyonu'nu (MCO) kuran Öztürk, o tarihten bu yana bünyesinde farklı kültürlerden gelen 750 çalışanın bulunduğu bir organizasyona liderlik etmiş. Cem Öztürk, 1 Kasım 2018 tarihi itibarıyla Sanofi Türkiye Ülke Başkanı ve Yerleşik Reçeteli İlaçlar (Rx) Genel Müdürü olarak göreve başladı. 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 14:09
YORUM EKLE

Radyo

Balluff

Dergiler