İFMİB'İN YENİ DÖNEM BAŞKANI BELLİ OLDU

İFMİB’in tek liste ile girilen genel kurulunda Yönetim Kurulu Başkanlığına, 5 yıldır Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Muzaffer Taviloğlu seçildi.

İFMİB'İN YENİ DÖNEM BAŞKANI BELLİ OLDU
Endüstri 40 Zirvesi

İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nin (İFMİB) yeni dönem başkanı Muzaffer Taviloğlu oldu. İFMİB Başkan Yardımcılığı görevini 2017'den beri üstlenen Taviloğlu, 22 Nisan’da Türkiye İhracatçılar Meclisi’nde gerçekleştirilen seçimli genel kurul neticesinde başkanlık görevini Ali Haydar Gören’den devraldı.

Taviloğlu, halen dünyanın önde gelen fındık sanayi ve ihracat kuruluşlarından BALSU Gıda’nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve BALSU Zirai Ürünler Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapıyor.

"DAHA REKABETÇİ ÜLKE POLİTİKALARI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"

İFMİB’in yeni Başkanı ve BALSU Gıda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muzaffer Taviloğlu, başkan seçilmesi nedeniyle genel kurula teşekkür ederek, yönetim olarak sektörde yeni vizyonun fındık üretiminden ihracatına kadar uçtan uca tüm süreçlerin sürdürülebilirlik ilkelerine göre yeniden tasarımı olduğunun altını çizdi.

Dünya fındık üretiminin ve ihracatının yaklaşık yüzde 70’ini gerçekleştiren Türkiye’nin dünyada lider konumda olmasına rağmen, dış pazarlarda rekabet şartlarının giderek zorlaştığına dikkati çeken Taviloğlu, "AB Komisyonu’nun 2019’da açıkladığı Yeşil Mutabakat tarım sektörünü de yakından ilgilendiriyor. ‘Çiftlikten Çatala Stratejisi’ gıda endüstrisindeki tedarik zincirlerine daha adil, sağlıklı ve çevre dostu bir yapı kazandırmak istiyor. Bu stratejiyi tüm fındık üreticilerimiz ve ihracatçılarımız adına fırsata çevirmek için ve özel sektörde kazandığımız tüm deneyim ve birikimleri İFMİB için değerlendireceğiz. Tüm sektör paydaşlarımızın bir araya gelmesi ve daha rekabetçi ülke politikaları oluşturulması için çalışacağız." değerlendirmesinde bulundu.

MÜŞTERİ PORTFÖYÜNDE DÜNYANIN EN SEÇKİN ÜRETİCİLERİ VAR

İFMİB Başkanlığı’na seçilen Taviloğlu’nun aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığını yaptığı BALSU Gıda, dünyanın en seçkin çikolata ve şekerleme üreticilerini 40 yılı aşkın bir süredir müşterileri arasında bulunduruyor.

Sakarya ve Ordu’daki son teknolojilerle donatılmış üretim/lojistik tesisleri, 6 bölgesel alım merkezi, ABD, Almanya, Hong Kong ve İstanbul’daki direkt satış ofisleri ile dünyanın önde gelen fındık sanayi ve ihracat kuruluşları arasında yer alan BALSU Gıda, “kalite kontrolüne değil, kaliteli üretime” inanan felsefesiyle dünyanın “en iyisi” olma yolculuğuna kararlılıkla devam ediyor.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2022, 18:07
YORUM EKLE

Nidec

Lima

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını